کاهش آسیب های اجتماعی باید اولویت دولت منتخب باشد

جستجو
۱۳۹۶/۳/۳ چهارشنبه
(0)
(0)
کاهش آسیب های اجتماعی باید اولویت دولت منتخب باشد
کاهش آسیب های اجتماعی باید اولویت دولت منتخب باشد

کاهش آسیب های اجتماعی باید اولویت دولت منتخب باشد

کاهش آسیب های اجتماعی باید اولویت دولت منتخب باشد

خبرگزاری شبستان: یک آسیب شناس اجتماعی گفت: رییس جمهور متعلق به همه اقشار جامعه است. آنچه بیش از تورم و گرانی مردم را آزار می دهد آسیب های اجتماعی در راس آن اعتیاد، بیکاری، طلاق است.

 

مجید ابهری، آسیب شناس اجتماعی  در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان درباره مشارکت حداکثری مردم در دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری گفت: انتخابات در هر جامعه نمایانگر بلوغ سیاسی و رشد مردم سالاری است.

 

وی افزود: با توجه به جوان بودن این تجربه در کشور ما، حضور مردم در صحنه انتخابات باعث تعجب دوست و دشمن است. مردم حماسه ای خلق کردند که تمام توطئه های آشکار و نهان را نقش بر آب کرد.

 

ابهری بیان کرد: علیرغم تمام مشکلات گرانی، تورم، بیکاری مردم جوانمردانه در پای صندوق های رای حاضر شدند. اطاعت و عشق خود را به مقام معظم رهبری و نظام جمهوری اسلامی را به اثبات رساندند.

 

این آسیب شناس اجتماعی تصریح کرد: از نگاه رفتارشناسی اجتماعی حضور پررنگ و قدرتمند مردم مفاهیم مختلف را به همراه داشته است که قدرتمندان و در رأس آن رییس جمهور باید عنایت ویژه ای داشته باشد.

 

وی افزود: رقابت انتخاباتی تمام شده است. رفاقت، برادری و همدلی برای آبادی و امنیت کشور آغاز گردیده است.

 

ابهری گفت: رییس جمهور متعلق به همه اقشار جامعه است. آنچه بیش از تورم و گرانی مردم را آزار می دهد آسیب های اجتماعی در راس آن اعتیاد، بیکاری، طلاق و ... است.

 

این رفتارشناس اجتماعی اضافه کرد: رسیدگی سن بیوه‌گی به 17 سال و سن اعتیاد به 14 سال و تلاش مافیای مواد مخدر در جنگ نرم برای افزایش آمار اعتیاد کشور رسالت مضاعف بر دوش رییس جمهور گذاشته است.

 

ابهری بیان کرد: در مقابل این حضور پررنگ و خالصانه وعده‌هایی داده شده که باید تحقق یابند و آسیب های اجتماعی که چندین بار مورد اشاره رهبری بوده است به شکل قدرتمند کاهش یابد چرا که ریشه‌کنی مقدور نیست.

 

وی تصریح کرد: اشتغالزایی و کارآفرینی، ایجاد امکانات ازدواج در جهت کاهش فاصله سن بلوغ و ازدواج باعث نزول آمارهای فساد اخلاقی در جامعه می شود.

 

وی بیان کرد: از امروز بر دوش دولتمردان مسئولیت اخلاقی، دینی و ملی بزرگی گذاشته شده است که باید پاسخگوی اعتماد مردم باشند. اگر رسانه ها با افتخار بر حضور پررنگ مردم اخبار را منعکس می کنند رسانه های بیگانه نیز بر این جهت اذعان دارند.

 

وی تاکید کرد: حضور مردم، هیچ دلیل و علتی جز وفاداری  به آرمان های نظام جمهوری اسلامی و حمایت از دولتمردان ندارد. دیگر برای خدمت آن هم به شکل قدرتمند و شریف هیچ عذر و بهانه ای نباید آورد، چرا که مردم از امروز تقویم خود را برای تحقق شعارهای انتخاباتی دنبال می کنند.

 

 کاهش آسیب های اجتماعی باید اولویت دولت منتخب باشد
دکتر مجیدابهری کاهش آسیب های اجتماعی باید اولویت دولت منتخب باشد
aparattelegraminstagram
شرکت سازنده