menusearch
majidabhari.ir

نامزدهای انتخابات در مناظره ها برای مردم اضطراب سیاسی ایجاد نکنند

جستجو
۱۳۹۶/۲/۱۴ پنج شنبه
(0)
(0)
نامزدهای انتخابات در مناظره ها برای مردم اضطراب سیاسی ایجاد نکنند
نامزدهای انتخابات در مناظره ها برای مردم اضطراب سیاسی ایجاد نکنند

استاد دانشگاه شهید بهشتی:

نامزدهای انتخابات در مناظره ها برای مردم اضطراب سیاسی ایجاد نکنند

تهران - ایرنا - استاد دانشگاه شهید بهشتی گفت: نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری رفتار دوستانه و منش برادری را در مناظره ها رعایت کنند تا مردم دچار «اضطراب سیاسی» نشوند.

 
مجید ابهری روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا افزود: اخلاق به عنوان یکی از اصلی ترین ابزارها در روابط اجتماعی و سیاسی باید همواره در تمام ابعاد مورد توجه نامزدها قرار گیرد.
وی با بیان اینکه فعالیت های سیاسی بدون رویکرد اخلاقی تبدیل به حرکت های مادی می شود که در بسیاری از کشورها وجود دارد و رقیبان با حذف فیزیکی یکدیگر ادامه کار می دهند، اظهار کرد: در ایران با توجه به قانون اساسی به عنوان میثاق اصلی نظام جمهوری اسلامی و توصیه های امام خمینی(ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری، تلاش های سیاسی چه در انتخابات چه بعد از آن رقابت سیاسی نیست، بلکه حرکتی برای گزینش بهترین ها با هدف خدمتگزاری است.

رعایت ضوابط اخلافی در تبلیغات اولین هدف است
این استاد دانشگاه ادامه داد: رعایت ضوابط اخلاقی در حرکت های تبلیغاتی اولین هدف است، زیرا گفتمان های انتخاباتی صرفا برای آشنایی مردم به عنوان سرمایه های اصلی کشور با برنامه ها و نقطه نظرها است.
ابهری تصریح کرد: نامزدها باید برنامه های خود را برای اداره جامعه بصورت شفاف به مردم ارائه دهند و از بیان نکاتی که ممکن است دور از صداقت باشد بطور جدی خودداری کنند.

** بحث های انتقادی برای شفاف سازی مانعی ندارد
وی افزود: نامزدها نباید با ایجاد فضای غیردوستانه و دور از منش برادری برای مردم اضطراب سیاسی ایجاد کنند، گفت وگو و حتی بحث های انتقادی از یکدیگر برای شفاف سازی هیچ مانعی ندارد زیرا نامزدها ممکن است از یکدیگر انتقاد کنند اما در مقابل بیگانگان پشتوانه و حامی یکدیگر باشند.
این استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه نباید تضادهای دیدگاهی مورد استفاده دشمنان قرار گیرد، گفت: مسایلی باید از سوی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری بیان شود که جزو دل مشغولی مردم و دغدغه های آنها است.

** مسایل فرهنگی و اجتماعی در اولویت نامزدها
ابهری افزود: مسایل فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی مانند افزایش آمار اعتیاد، طلاق و دور شدن از فرهنگ اسلامی و ایرانی اصلی ترین دغدغه های اجتماعی مردم است و بیکاری، گرانی و تورم عوامل آزار دهنده اقتصادی است که باید نامزدها بطور شفاف برنامه های خود را در راستای کاهش نگرانی های اجتماعی فرهنگی مردم ارائه دهند.
وی اظهار کرد: بیان مشکلات از سوی نامزدها راه حل نیست بلکه ارائه راهکار برای حل مشکلات باید مورد توجه قرار گیرد.
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و نخستین میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه 29 اردیبهشت ماه برگزار می شود.
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، اسحاق جهانگیری، سید مصطفی هاشمی طبا، سید ابراهیم رئیسی، سید مصطفی میرسلیم و محمدباقر قالیباف نامزدهای انتخابات این دوره ریاست جمهوری هستند.
روز جمعه هشتم اردیبهشت ماه نخستین مناظره تلویزیونی نامزدهای انتخاباتی برگزار شد و قرار است دو مناظره دیگر پیش از انتخابات و به ترتیب در روز جمعه 15 و 22 اردیبهشت ماه برگزار شود.
فراهنگ ** 9022 ** خبرنگار: رقیه نوری * انتشار:امیدغیاثوند
انتخابات ریاست جمهوری
انتخابات ریاست جمهوری
telegramaparataparatinstagraminstagram
طراحی توسط سایت ساز یوتاب