حرف اول دکتر مجید ابهری:سازمان بهزیستی را فراموش نکنید

جستجو
۱۳۹۶/۱/۸ سه شنبه
(1)
(0)
حرف اول دکتر مجید ابهری:سازمان بهزیستی را فراموش نکنید
حرف اول دکتر مجید ابهری:سازمان بهزیستی را فراموش نکنید
دکتر مجید ابهری:افزایش آسیب‌های اجتماعی و ناهنجاری‌های چون اعتیاد، طلاق، بالارفتن سن ازدواج، افزایش زنان سرپرست خانوار به علت اعتیاد مردان، تاثیر منفی شبکه‌های ماهواره ای و همچنین شبکه‌های اجتماعی، عرفان‌های نوظهور و دروغین، متکدیان رنگارنگ، کوچک و بزرگ و ریز و درشت در خیابان‌ها و معابر آن چنان که در بعضی از شهرهای کشور و بخشی از خیابان‌ها و چهارراه‌ها و رهگذران نگران کننده است. موضوع نگران کننده دیگر کودکان کار و خیابان، دوجنسیتی‌ها، زنان خیابانی و تعدادی دیگر از آسیب‌های اجتماعی باعث شده که آسیب شناسان اجتماعی پی در پی با مقالات و مصاحبه‌های خود به دولت و مسئولان و خانواده‌ها و جوانان هشدار دهند. در این میان، کارشناسان و مردم سوال می کنند متولی پیشگیری، کنترل و مقابله با آسیب‌های اجتماعی کدام سازمان است؟
چه کسی باید به فکر مردم و حمایت آن‌ها در مقابل این آسیب‌ها باشد. همه به سازمان بهزیستی اشاره می کنند اما باید دانست سازمان بهزیستی تنها نهاد متولی این امر نیست. این سازمان که در حال حاضر تبدیل به یک نهاد مظلوم شده با توجه به تعدد و افزایش آسیب‌های اجتماعی با امکانات محدود، مسئولیت مقابله با انواع آسیب‌ها را به عهده دارد اما تنها امیدش به کمکهای مردمی و جلب مساعدت خیرین است. با توجه به اینکه سازمان بهزیستی در زمان مدیریت حاضر کارهای قابل توجه و تقدیر انجام داده اما هنوز تا رسیدن به مقصد نهایی راه درازی در پیش دارد که باید دولت یازدهم حمایت جدی سخت افزاری و نرم افزاری خود را به این سازمان مبذول کند، عدم تمرکز در سیاست گذاری‌های پیشگیری، تعدد مراکز تصمیم گیری، تعدد نهادهای مسئول در این زمینه باعث پراکندگی انرژی دولتی در این زمینه شده است.
بنده به عنوان کسی که 30 سال از عمر و جوانی خود را صرف پژوهش‌های میدانی و نظری در آسیب‌های اجتماعی کرده ام از دولت خواستارم که به جای پراکندگی امکانات و تعدد نهادها،آن‌ها را در اختیار سازمان بهزیستی قرار داده  چرا که بسیاری از هموطنان ما عاشقانه در این راه حاضر به کمک‌های مالی هستند و در صورت تمرکز برنامه‌ها و سیاستها آمادگی دارند سیل کمکهای مالی خود را در اختنیار سازمان بگذارند و تا امروز افزایش چشمگیر حمایت‌های مالی مردم باعث رشد و پیشرفت فعالیتهای سازمان بهزیستی شده است اما هنوز نگرانی خانواده‌ها از عدم امکانات ترک اعتیاد و وجود برخی کمپ‌های غیر انسانی وجود داشته و بیشتر می شود.
بدون شک ارائه امکانات نظارتی قوی به این سازمان برای مقابله با کمپ‌ها و مراکز ترک اعتیاد غیرقانونی و تمرکز بودجه و نیروی انسانی در آن می تواند برای همیشه نگرانی خانواده‌ها در زمینه پیشگیری از اعتیاد و مدیریت کمپ‌های ترک اعتیاد با اصول انسانی و علمی را فراهم کند.اگر قرار باشد این تمرکز امکانات انجام نشود به طور جدی هشدار می دهم که در این جنگ نرم و دشمن جامعه جوان ما را هدف گرفته است و اگر تعلل و تاخیر کنیم روزی می رسد که علاوه بر احساس مسئولیت و پاسخگویی در مقابل مردم و خداوند باید انگشت حسرت به دندان
 
بهزیستی تنهاست !!!
بهزیستی تنهاست !!!
telegramlenzorinstagraminstagram
شرکت سازنده