menusearch
majidabhari.ir

یکی از ابزار تهاجم فرهنگی، لوازم التحریر و نوشت افزار است

جستجو
۱۳۹۶/۱۲/۱۹ شنبه
(0)
(0)
یکی از ابزار تهاجم فرهنگی، لوازم التحریر و نوشت افزار است
یکی از ابزار تهاجم فرهنگی، لوازم التحریر و نوشت افزار است

یکی از ابزار تهاجم فرهنگی، لوازم التحریر و نوشت افزار است

ابهری گفت: بازی شغل کودکان و اسباب بازی ابزار کار آن‎ها است، اما متاسفانه در تولید اسباب بازی و حتی خرید آن خانواده‌ها به طیف سنی کودکان توجه نداشته، و به آن‌ها اجازه بازی با هر نوع اسباب بازی را می‌دهند. مجید ابهری جامعه شناس در گفت‎و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری بسیج پیرامون راهکار‌هایی برای فرهنگ سازی استفاده از اسباب بازی و نوشت افزار‌‌‌‌‌های ایرانی به جای خارجی عنوان کرد: در جنگ نرم، ابزار‌‌‌‌‌های مخصوص کودکان و نوجوانان اسباب بازی و نوشت افزار است، که از این طریق دشمن بر روی سلیقه فرهنگی، بنیان‌‌‌‌‌های فکری و نگرشی کودکان ما آثار منفی گذاشته و آن‌ها را آماده پذیرش قدم‌‌‌‌‌های بعدی در فرهنگ بیگانه می‌کند.
وی بیان کرد: بیش از هشتاد و پنج درصد از اسباب بازی‌‌‌‌‌های کودکان در تولید داخل و یا وارداتی خشونت آفرین بوده، که می‌توان به تفنگ، شمشیر، خنجر، تیرو کمان اشاره کرد.
ابهری اظهار داشت: بازی شغل کودکان و اسباب بازی ابزار کار آن‎ها است، اما متاسفانه در تولید اسباب بازی و حتی خرید آن خانواده‌ها به طیف سنی کودکان توجه نداشته، و به آن‌ها اجازه بازی با هر نوع اسباب بازی را می‌دهند.
وی بیان کرد: از نگاه رفتار شناسی لوازم التحریر و نوشت افزار ابزار فرهنگی تهاجم بوده و به وسیله آن‌ها برای کودکان و فرزندان ما، الگوسازی فرهنگی می‌شود.
ابهری افزود: عکس‌ها و تصاویر هنرپیشه‌ها، قهرمانان غربی و یا شخصیت‎‌‌‌‌های کارتنی متعلق به کشور‌‌‌‌‌های غربی باعث شده که فرزندان ما، بازی‌ها و شخصیت‌‌‌‌‌های غربی و بیگانه را بهتر از افراد داخلی بشناسند.
وی تصریح کرد: متاسفانه در کشور ما، طیف سنی برای اسباب بازی معین نیست، و هر نوجوان می‎تواند با پول جیبی خود، بازی‌‌‌‌‌های مختلف رایانه‌ای را تهیه کند.
ابهری در ادامه مطلب افزود: کشور‌‌‌‌‌های تولید کننده اینگونه اسباب بازی‎ها به کودکان کشور خود اجازه بازی با آن‌ها داده نمی‌شود، و می‌دانند که بر روی روح و روان کودکان تاثیر منفی دارد.
وی عنوان کرد: بایستی بنیاد و سازمانی متولی نظارت بر تولید و عرضه اسباب بازی گردد، به طور مثال در مورد اسباب بازی دختران، غربی‌ها در جنگ نرم نوعی عروسک با نام «باربی» تولید و عرضه کردند، که فروش آن از اسباب بازی‌‌‌‌‌های ایرانی بیشتر بوده است.
ابهری بیان کرد: عروسک باربی در شخصیت‌ها و لباس‌‌‌‌‌های مختلف به فروش می‌رسد.
وی افزود: در بازی‎‌‌‌‌های رایانه‌ای نیز هنوز بازی‎‌‌‌‌های جذابی برای دریافت سلیقه کودکان و پر کردن اوقات فراغت آن‌ها عرضه نشده است، بنابراین پایه ریزی فرهنگ مطلوب دشمنان در جنگ نرم به وسیله دو محور اسباب بازی و نوشت افزار به اجرا در می‎آید و زیر بنا و شالوده فکری غرب زدگی از همین دوران آغاز می‎گردد.
کانال تلگرام دکتر مجید ابهری
@drmajidabhari

توئیتر دکتر مجید ابهری :
https://twitter.com/drmajidabhari
سایت رسمی دکتر مجید ابهری :
http://majidabhari.ir

ویدئو‌‌‌‌های دکتر مجید ابهری
مصاحبه‌‌‌‌های تصویری👈🏿
http://www.aparat.com/drmajidabhari
 یکی از ابزار تهاجم فرهنگی، لوازم التحریر و نوشت افزار است
یکی از ابزار تهاجم فرهنگی، لوازم التحریر و نوشت افزار است
telegramtwitercloobaparatinstagram