menusearch
majidabhari.ir

وضعیت رضایتمندی زندگی در خانواده‌‌‌‌های مذهبی/ زندگی افراد مرفه

جستجو
۱۳۹۶/۱۰/۱۹ سه شنبه
(1)
(0)
وضعیت رضایتمندی زندگی در خانواده‌‌‌‌های مذهبی/ زندگی افراد مرفه
وضعیت رضایتمندی زندگی در خانواده‌‌‌‌های مذهبی/ زندگی افراد مرفه
دکتر مجید ابهری آسیب شناس اجتماعی و متخصص علوم رفتاری، گفت: 76 درصد از افرادی که دارای باور‌‌‌‌های مذهبی هستند در رفتار با خانواده تعادل روحی داشته و اعضای خانواده از آنها راضی هستند.

دکتر مجید ابهری در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: بنیاد پژوهش علوم رفتاری و مرکز مطالعات استراتژیک آریا در پژوهشی که در سال 92 و نیمه اول 93 در تهران انجام دادند، مشخص شد که 65 درصد از زندگی در تهران راضی نیستند و 45 درصد نیز از زندگی خود رضایت ندارند.

وی گفت: این پژوهش میدانی در مناطق 12، 14، 16، 11، و 1،2،3و 5 انجام شد که 90 درصد آنان را مردان تشکیل می‌دادند.

ابهری با اشاره به اینکه ارتباط منطقی بین وضعیت مالی و رضایت از زندگی و همچنین وضعیت شغلی و رضایت از زندگی وجوددارد، گفت: 40 درصد از این افراد مورد پژوهش گاهی شاد و گاهی غمگین ؛ 30 درصد همیشه غمگین و 30 درصد خود را شاد اعلام کردند.

این آسیب شناس اجتماعی تاکید کرد: قرار گرفتن وضعیت جغرافیایی، محل زندگی، عدم ارتباط با اقوام و فامیل، تعداد فرزندان، رفتن به مسافرت داخلی و خارجی، محور‌‌‌‌های ارزیابی رضایت از زندگی و دارا بودن خانه ای شخصی یا استیجاری، دور بودن از خانواده و نداشتن اتومبیل از محور‌‌‌‌های اصلی پژوهش در مورد رضایت از زندگی در تهران است.

به گفته وی، افرادی که خود را همیشه شاد قلمداد کردند، غالبا دارای زمینه باور‌‌‌‌های مذهبی بوده و توکل و اعتماد به خداوند اصلی ترین عوامل شادی در آنها اعلام شده است.

ابهری گفت: متاسفانه 90 درصد از کسانی که دارای وضعیت مالی عالی و امکانات زندگی کاملا مرفه هستند فاقد شادی و رضایت از زندگی بوده و مشخص می‌شود اینگونه مسایل در کوتاه مدت امکان ایجاد شادی دارند اما در دراز مدت اثر خود را در ایجاد شادی از دست می‌دهند.

این استاد دانشگاه افزود: 76 درصد از افرادی که دارای باور‌‌‌‌های مذهبی هستند در رفتار با خانواده خود نیز تعادل روحی داشته و اعضای خانواده از آنها راضی هستند. اما در خانواده‌‌‌‌های دارای وضعیت عالی از نظر مالی، سردی روابط عاطفی موجب فاصله بین اعضای خانواده شده و فقدان روابط مستحکم دینی و عاطفی موجب نارضایتی آنها از خود و خانواده شده است.

به گفته وی، داشتن وسایل زندگی مانند تلویزیون، یخچال و فریزر و سایر ابزار رفاهی در مناطق جنوبی تهران، اصفهان و مشهد از محور‌‌‌‌های رضایت از زندگی اعلام شده است.
کانال تلگرام دکتر مجید ابهری
@drmajidabhari

توئیتر دکتر مجید ابهری :
https://twitter.com/drmajidabhari
سایت رسمی دکتر مجید ابهری :
http://majidabhari.ir

ویدئو‌‌‌‌های دکتر مجید ابهری
مصاحبه‌‌‌‌های تصویری👈🏿
http://www.aparat.com/drmajidabhari

 وضعیت رضایتمندی زندگی در خانواده‌‌‌‌های مذهبی/ زندگی افراد مرفه
وضعیت رضایتمندی زندگی در خانواده‌‌‌‌های مذهبی/ زندگی افراد مرفه
telegramtwiteraparat