menusearch
majidabhari.ir

شهروندان از کمک انفرادی به زلزله زدگان بپرهیزند

جستجو
۱۳۹۶/۸/۲۳ سه شنبه
(0)
(0)
شهروندان از کمک انفرادی به زلزله زدگان بپرهیزند
شهروندان از کمک انفرادی به زلزله زدگان بپرهیزند

شهروندان از کمک انفرادی به زلزله زدگان بپرهیزند

دکتر مجید ابهری متخصص علوم رفتاری و آسیب شناس اجتماعی به شهروندان توصیه کرد از کمک رسانی انفرادی و خارج از چارچوب های اجرایی به آسیب دیدگان از حادثه زلزله به طور جدی بپرهیزند.
 
خبرگزاری ایرنا: دکتر مجید ابهری متخصص علوم رفتاری و آسیب شناس اجتماعی به شهروندان توصیه کرد از کمک رسانی انفرادی و خارج از چارچوب های اجرایی به آسیب دیدگان از حادثه زلزله به طور جدی بپرهیزند.
 
مجید ابهری روز دوشنبه به مناسبت وقوع زلزله شب گذشته غرب کشور که منطقه وسیعی از استان کرمانشاه را تحت تاثیر قرار داد و به کشته و مجروح شدن تعدادی از هموطنان منجر شد، در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا ضمن ابراز تاسف و تسلیت به بازماندگان حادثه، اظهار کرد: عوارض و بلایای طبیعی، آزمونهای الهی برای بشریت است و در این گونه مواقع همدردی و کمک رسانی، همفکری و همراهی با نهادهای مسئول و دست اندرکار بهترین راهکارها در کاهش آلام و دردهای هموطنان آسیب دیده است.
 
 
وی گفت: آرامش روحی، توکل به خداوند بزرگ و همدلی، اساسی ترین رفتارهای آسیب دیدگان در زمان حاضر است و باید در اولین حرکت برای کاهش ضایعات روحی و عصبی آنان بخصوص در میان کودکان و نوجوانان، خانواده ها با حفظ خونسردی و آرامش حمایت های روحی خود را از افراد یاد شده به اجرا درآورند.
 
 
دکتر مجید ابهری کارشناس علوم رفتاری با بیان اینکه در این چنین مواقع باید از کمک رسانی انفرادی خارج از چارچوبهای اجرایی به طور جدی پرهیز کرد، اظهار داشت: کمک رسانی به زلزله زدگان و در دیگر حوادث و بلایای طبیعی به طور جدا و مستقل از سوی نهادهای حمایتی، نه تنها ممکن است کمکی در این زمینه نباشد بلکه احتمال ایجاد کندی و وقفه در کمک رسانی سازمانهای امدادی به دیگر حادثه دیدگان را به همراه داشته باشد.
 
 
ابهری خاطرنشان کرد: اعزام مددکاران و روانشناسان کارآزموده برای ایجاد پوشش های حمایت روحی و روانی به مناطق زلزله زده قدم بسیار موثر و سودمندی در این زمینه است.
 
 
وی افزود: با توجه به سرمای غرب کشور و روستاهای کوهستانی در شرایط حاضر، سرعت عمل در خدمت رسانی دراین شرایط هم باعث کاهش آسیب های انسانی و روانی می شود و هم بار دیگر آمادگی، اتحاد و همبستگی ملت و دولت را به نمایش خواهد گذاشت.
 
 
زمین لرزه ای به بزرگی 7 و 3 دهم ریشتر در ساعت 21 و 48 دقیقه و 16 ثانیه شامگاه یکشنبه استان های غربی کشورمان را لرزاند.
مرکز وقوع این زمین لرزه استان کرمانشاه حوالی ازگله در طول جغرافیایی 45.9، عرض جغرافیایی 34.84 و عمق 11 کیلومتری زمین بوده است.
 
 
این زمین لرزه در پنج کیلومتری ازگله، 25 کیلومتری تازه آباد، 37 کیلومتری باینگان، 112 کیلومتری سنندج و 122 کیلومتری کرمانشاه روی داده است.
 
 
بنا به اعلام پزشکی قانونی استان کرمانشاه تا ساعت حدود 12 امروز، 22 آبان ماه تعداد کشته های زلزله به 328 نفر رسیده و بیش از دو هزار و 500 مصدوم بر جای مانده است.

کانال تلگرام دکتر مجید ابهری
@drmajidabhari

توئیتر دکتر مجید ابهری :
https://twitter.com/drmajidabhari
سایت رسمی دکتر مجید ابهری :
http://majidabhari.ir

ویدئوهای دکتر مجید ابهری
مصاحبه های تصویری👈🏿
http://www.aparat.com/drmajidabhari
 کمک انفرادی به زلزله زدگان
کمک انفرادی به زلزله زدگان
aparatinstagramtelegramtwiter