menusearch
majidabhari.ir

گفت‌وگوی فارس با دکتر مجید ابهری واکنش رفتارشناس اجتماعی به تبلیغات یک فیلم

جستجو
۱۳۹۶/۸/۹ سه شنبه
(0)
(0)
گفت‌وگوی فارس با دکتر مجید ابهری واکنش رفتارشناس اجتماعی به تبلیغات یک فیلم
گفت‌وگوی  فارس با دکتر مجید ابهری  واکنش رفتارشناس اجتماعی به تبلیغات یک فیلم

گفت‌وگوی  فارس با دکتر مجید ابهری  واکنش رفتارشناس اجتماعی به تبلیغات یک فیلم

خبرگزاری فارس: واکنش یک رفتارشناس به تبلیغات یک فیلم

مجید ابهری رفتارشناس گفت: نباید برای تبلیغ آثار و جذب مخاطب از کلمات و مفاهیم غیراخلاقی یا دارای بدآموزی استفاده کنیم.

دکتر مجید ابهری رفتارشناس و آسیب‌شناس اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس درباره تبلیغات فیلم خفگی و بیلبردهای فراوانی که در سطح شهر با این جمله «عاشقشم خفه‌اش نمی‌کنم» گفت: تبلیغات یکی از ارکان اصلی فعالیت های اقتصادی است که متاسفانه بخش های هنری نیز برای کسب درآمد اقدام به آن می کنند.

این رفتارشناس ادامه داد: در پاره ای از مواقع این گونه تبلیغات در خیابان‌ها، معابر و اماکن عمومی نصب می‌شوند که در این صورت تمام شهروندان از کودک، جوانان، زنان و مردان شاهد آن هستند. با توجه به سرعت فراگیری کودکان و نوجوانان و ظرفیت عقلی آنان بسیاری از تبلیغات اثر فکری خود را بر روی این اقشار می‌گذارد و با برخی از عبارات افکار این گروه سنی دچار تناقض می‌شوند.

ابهری گفت: برای آثار هنری مثل فیلم یا تئاتر انتخاب نام یا عبارات تبلیغی بسیار مهم است و باید به آن توجه شود، این آثار برای جذب مخاطب قرار نیست از کلمات و مفاهیم غیراخلاقی و یا دارای بدآموزی استفاده کنند. اخیراً اسامی نامأنوس و عجیب برای بعضی از این فعالیت‌ها انتخاب می‌شود که از نگاه رفتارشناسی حرکتی است برای جذب مخاطب و فروش بیشتر.

وی در ادامه گفت: به طور مثال وقتی در یک بنر تبلیغی نوشته می‌شود «عاشقشم خفه‌اش نمی‌کنم» این عبارت دارای ابعاد رفتاری در جامعه است و نظیر این گونه کلمات و اسامی کم نیستند. لازم است اصحاب هنر و مدیران نهادهای متولی در این زمینه دقت و عنایت بیشتری کنند و خانواده‌ها نیز در این محور توجه کافی مبذول دارند. 

ابهری در ادامه تاکید کرد: معابر، خیابان ها و بزرگراه ها در زمره اماکن عمومی است که در انجام فعالیت های مرتبط با این گونه اماکن باید تمام ابعاد تربیتی، فرهنگی روانشناختی و رفتار مورد عنایت کامل قرار گیرد.


کانال تلگرام دکتر مجید ابهری
@drmajidabhari

توئیتر دکتر مجید ابهری :
https://twitter.com/drmajidabhari
سایت رسمی دکتر مجید ابهری :
http://majidabhari.ir

ویدئوهای دکتر مجید ابهری
مصاحبه های تصویری👈🏿
http://www.aparat.com/drmajidabhari 

 واکنش یک رفتارشناس به تبلیغات یک فیلم
واکنش یک رفتارشناس به تبلیغات یک فیلم
aparatinstagramtwitertelegram
شرکت سازنده