menusearch
majidabhari.ir

ظرافت، دقت یا لجبازی؟! معمای انتخاب وزیر علوم

جستجو
۱۳۹۶/۸/۵ جمعه
(0)
(0)
ظرافت، دقت یا لجبازی؟! معمای انتخاب وزیر علوم
ظرافت، دقت یا لجبازی؟! معمای انتخاب وزیر علوم

مجید ابهری، کارشناس جامعه‌شناسی در گفتگو با خبرنگار استادنیوز پیرامون ضررهای تأخیر در انتصاب وزیر علوم توسط رئیس دولت بیان داشت: وزیر، نقش رابط بین وزارتخانه و دولت را بر عهده دارد و به عنوان حلقه اتصال دولت با مجموعه می‌باشد.
وی افزود: وزرات علوم به دلیل زیر پوشش قرار دادن دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، قشر جوان و آینده‌ساز کشور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و طبعاً وزیر آن نیز باید عنایت ویژه‌ای به حساسیت موضوع و ظرافت کاری داشته باشد.
ابهری تصریح کرد: چهارچوب‌های اساسی در اداره‌ یک سازمان در درجه اهمیت وزارت علوم، مشخصاً دوری از تنش و آسیب‌های فرهنگی و رفتاری می‌باشد. چراکه فرزندان ما باید با امنیت خاطر به کسب دانش مشغول بوده و خود را برای آینده و مدیریت آن آماده سازند.
این کارشناس جامعه‌شناسی در خصوص ویژگی‌های یک وزیر علوم اذعان کرد: وزیر علوم باید شناخت کامل از محیط دانشگاه‌ها، درجه حساسیت اینگونه مراکز و همچنین نقاط ضعف و قوت نهاد مربوطه داشته باشد و البته از چهره‌‎های فرهیخته و علمی جامعه بوده تا بتواند با قشر اساتید و نخبگان دانشگاهی ارتباط برقرار کرده و منعکس‌کننده نظریات، انتفادات و پیشنهادات باشد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: در حقیقت، تأخیر در معرفی وزیر علوم ممکن است ضعفی در مدیریت اجرایی باشد. اما خللی در اجرای برنامه‌ها و هدایت اجرایی نخواهد داشت. چرا که بدنه اجرایی وزرات علوم به خوبی وظایف خود را انجام داده و اجازه نمی‌دهند خدشه‌ای به کیفیت اجرایی وارد شود. توافق رئیس جمهور محترم با نهادهای مربوطه برای انتخاب وزیر علوم از اهمیت شایسته‌ای برخوردار است و باید هر چه زودتر این تفاهم برقرار گردد.


کانال تلگرام دکتر مجید ابهری
@drmajidabhari

توئیتر :
https://twitter.com/drmajidabhari
سایت رسمی :
http://majidabhari.ir

صفحه ی رسمی ویدئویی دکتر مجید ابهری
مصاحبه های تصویری👈🏿
http://www.aparat.com/drmajidabhari

 ظرافت، دقت یا لجبازی؟! معمای انتخاب وزیر علوم
معمای انتخاب وزیر علوم
aparatinstagramtwitertelegram
شرکت سازنده