menusearch
majidabhari.ir

۳ زنگ خطر در روابط زناشویی

جستجو
۱۳۹۶/۷/۱۸ سه شنبه
(0)
(0)
۳ زنگ خطر در روابط زناشویی
۳ زنگ خطر در روابط زناشویی
 
۳ زنگ خطر در روابط زناشویی
دکتر مجید ابهری آسیب شناس اجتماعی
 
 

خانم‌ها این ۳ نکته را هیچ‌وقت به روی همسرانتان نیاورید.در روابط زناشویی مسایلی وجود دارند که یک زن نباید در مورد شوهرش مطرح کند. یک خانم بدون پیش آمدن دلخوری می‌تواند در مورد لباس پوشیدن، فرم مو و یا اضافه وزن همسرش اظهار نظر کند. اما ۳ نکته وجود دارد که پیش‌کشیدن هر یک از آنها، آثار ناگواری در روحیه و شخصیت و غرور یک مرد به‌جای می‌گذارد و باعث می‌شود او خود را با دیگران مقایسه کند و سرخورده شود، ثانیا به دلیل این‌که تغییرات مسایل مزبور به دست خود آدم و در اختیار او نیست و جزو ویژگی‌های هر انسان است، موجب افسردگی و ناامیدی همسرتان می‌شود و آثار مستقیم بر کار و زندگی او باقی می‌گذارد و اما این ۳ نکته عبارتند از:
بنیه مالی و درآمد:واضح است که داشتن پول بیشتر بهتر از داشتن مقدار کم آن است. بسیاری از مردان تصور می‌کنند که میزان پول و قدرت مالی آنها منعکس کننده ارزش‌های درونی و قدرت فکری آنها است.
بنابراین طعنه و گوشه و کنایه زدن در مورد درآمد و پول یک مرد در حقیقت لطمه زدن به غرور او محسوب می‌شود. وقتی به همسرتان با سخنی نیش‌دار می‌گویید که مثلاً تلویزیون ما کوچک‌ترین تلویزیون فامیل است؛ در وجود او آتش بر می‌افروزید؛ چون او را در برابر مردان فامیل شرمنده و تحقیر کرده‌اید. دقت کنید که بسیاری از مردان برای پیشگیری از این تحقیرها و برای قوی نشان دادن خود، دست به اختلاس و رشوه و امور خلاف می‌زنند که عاقبتی به جز زندان و رسوایی ندارد.

موی سر: در اکثر مردان اگر نکته‌ای وجود داشته باشد که نسبت به آن حساس باشند، موی سر آنهاست! هر مردی نگران این است که بالاخره موی سرش را از دست خواهد داد و کچل خواهد شد، چون بسیاری از مردان می‌ترسند که با ریختن موی سر، جذابیت‌شان در برابر همسرشان نیز از میان خواهد رفت.
یکی از مراجعان من بعد از این‌که نامزدش به او گفته بود: موهای خوشرنگی داری، اما حیف که کم‌پشت است، دچار افسردگی شدید شده بود و در حقیقت او کارزیادی برای پرپشت‌ شدن موهایش نمی‌توانست انجام دهد، مگر این‌که به سراغ داروهای گران‌قیمت ماهواره‌ای برود.

قد: متأسفانه بعضی از خانم‌ها در مورد قد و هیکل بعضی از هنرپیشگان چنان حرف می‌زنند و اظهار علاقه می‌کنند که هر مردی را به تردید و حسادت وا می‌دارد. مردان و کلا انسان‌ها کار زیادی در مورد کوتاهی قد خود نمی‌توانند انجام دهند. جدا از کلاهبرداری‌های تبلیغاتی مثل کلاه معجزه‌گر و یا دمپایی بلند کننده قد که از اساس، دروغ است، کار چندانی نمی‌توان کرد.
با این‌که مردان کوتاه‌قد، ولی موفق و قدرتمند در جامعه ما کم نیستند،‌ اما بعضی از خانم‌ها مردان بلند‌قد را جدی‌تر و جذاب‌تر قلمداد می‌کنند! پس بهتر است این ۳ نکته مهم را از ذهنتان پاک کنید و به خوبی‌ها و نکات مثبت دیگر که در شوهرانتان وجود دارد، متمرکز شوید.

دکتر مجید ابهری
آسیب ‌شناس اجتماعیکانال تلگرام دکتر مجید ابهری
@drmajidabhari

توئیتر :
https://twitter.com/drmajidabhari
سایت رسمی :
http://majidabhari.ir

صفحه ی رسمی ویدئویی دکتر مجید ابهری
مصاحبه های تصویری👈🏿
http://www.aparat.com/drmajidabhar

 ۳ زنگ خطر در روابط زناشویی
۳ زنگ خطر در روابط زناشویی
aparattelegraminstagramtwiter