menusearch
majidabhari.ir

پارتنر زبان خانم و همبازی می‌خواهم! هشداردرباره تبلیغات بی‌شرمانه

جستجو
۱۳۹۶/۷/۴ سه شنبه
(0)
(0)
پارتنر زبان خانم و همبازی می‌خواهم! هشداردرباره تبلیغات بی‌شرمانه
پارتنر زبان خانم و همبازی می‌خواهم! هشداردرباره تبلیغات بی‌شرمانه
دکتر مجید ابهری در گفتگو با درنگ
«نیاز به همبازی برای بازی بدمینتون»، «پارتنر خانم برای زبان می‌خواهم»، «زوج هستیم و یک زوج می‌خواهیم برای بازی بیلیارد» و ... این‌ها آگهی‌های عجیبی هستند که این روزها در شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌ها و سایت‌ها مختلف مشاهده می‌کنیم. بعد از همسریابی و همسفریابی نوبت به همبازی رسیده است ... در گزارشی به بررسی این موضوع در گفتگو با یک رفتارشناس پرداخته‌ایم.

خبر گزاری درنگ: انسان معاصر امروز، انسان تنهای در جمع است. با وجود گسترش وسایل ارتباطی، سازمان‌ها و نهادهای اجتماعی بسیار و برخوردهای چهره به چهره‌ مکرر، به طور روز افزونی احساس تنهایی در انسان امروزی بیشتر می‌شود و شاید به همین دلیل است که سراغ دنیای مجازی یا سایبری و پرکردن این خلاء درونی در این فضا می‌رود و گاهی آنقدر غرق می‌شوند که حتی همسر، همسفر و حتی همبازی برای اوقات فراغت خود را در این فضا جستجو می‌کند. پدیده‌ای که هر روز در شکل‌های تازه‌ای خودش را نشان می‌دهد و می‌تواند زنگ هشداری برای مسئولان و خانواده‌ها محسوب شود.

در یک اپلیکیشن پرطرفدار به نوع جدیدی از این آگهی‌ها برخوردیم. نیاز به همبازی برای بازی بدمینتون …  پارتنر خانم برای زبان … پارنتر آموزش محاسبات

آگهی‌های عجیب نیاز به پارتنر آقا و خانم …

 

نموه دیگری از این آگهی‌ها که توسط یک زوج منتشر شده است را ببینید: «زوجی هستیم که به منظور یادگیری بیلیارد تقاضای همبازی شدن با زوج وارد به بازی بیلیارد را داریم.» یا آگهی دیگری که قابل تأمل است: «نیاز به پارتنر ورزشی برای پیاده‌روی. محدوده قیطریه.» آگهی‌دهنده می‌گوید: «فقط دنبال کسی هستم که با او ورزش کنم. دنبال دوست نیستم. لطفاً اشتباه برداشت نشود»

آگهی‌هایی به این شکل و شمایل، آدم را یاد آگهی‌های ازدواج در سال‌های دور می‌اندازد؛ آگهی‌هایی که گرچه در حال حاضر به آن شکل قبلی مرسوم نیست اما شاید در قالب‌های دیگر به چشم بخورد.

اظهارات یک آسیب شناس

یک آسیب شناس و رفتارشناس اجتماعی در این باره به درنگ گفت: فضای مجازی با ورود خود به جامعه آسیب‌ها مختلفی را وارد کرده است. از جمله این عوارض و آسیب‌ها برقراری ارتباطات مختلف برای دوست‌یابی، همسفریابی، همسریابی، هم بازی‌یابی و …است.

دکتر «مجید ابهری» تاکید کرد: فرهنگ غربی بر روابط سرد عاطفی استوار است و مهارت دوست‌یابی و برقراری روابط انسانی در آن جوامع بسیار دشوار است اما در جامعه ما که بر اساس احساسات پاک انسانی و روابط عاطفی بنیانگذاری شده، دوستی و دوست‌یابی و… روش‌های بهتر و کامل‌تری دارد. بخشی از فرزندان ما به پیروی از فرهنگ غربی در فضای مجازی به دنبال دوست‌ و… هستند که این کار می‌تواند بسیار خطرناک باشد چون بخشی از هویت‌ها در این فضا وارونه است و واقعی نیست. در مواقع بسیاری از افراد دچار مشکلات و دردسرهایی در این خصوص می‌شوند.

این استاد دانشگاه درباره ارتباط این موضوع و تنهایی انسان در جوامع امروزی گفت: این موضوع را نمی‌توان به تنهایی ارتباط داد چون کسانی که از این فضا برای این گونه ارتباط‌ها استفاده می‌کنند ۲ دسته هستند، گروه اول، دسته‌ای هستند که فاقد مهارت دوست‌یابی و همسرگزینی و … هستند که این موضوع به خانواده و محیط اجتماعی آنها برمی‌گردد. گروه دوم افرادی هستند که چشم بسته دنباله‌روی فرهنگ و روش‌های غربی هستند و هر روشی که در غرب انجام شود را می‌خواهند در اینجا تکرار کنند که این گروه متاسفانه برای خود و جامعه و نهادهای متولی دردسرهایی را ایجاد می‌کنند.

ابهری خاطرنشان کرد: معتقدم با این پدیده‌های نوظهور اجتماعی نه باید مقابله چکشی کرد و نه چشم بسته آنها را پذیرفت بلکه باید با روشنگری و آموزش‌های ضروری روش‌های مناسب گزینش را به فرزندان آموخت. چراکه برخورد چکشی در این زمینه کارساز نخواهد بود و روشنگری و بیان آسیب‌ها  و عوارض است که می‌تواند فرزندان ما را از این آسیب‌ها دور نگه دارد.

کانال تلگرام دکتر مجید ابهری
@drmajidabhari

توئیتر :
https://twitter.com/drmajidabhari
سایت رسمی :
http://majidabhari.ir

صفحه ی رسمی ویدئویی دکتر مجید ابهری
مصاحبه های تصویری👈🏿
http://www.aparat.com/drmajidabhar

 

 پارتنر زبان خانم و همبازی می‌خواهم!» | هشدار درباره تبلیغات بی‌شرمانه
پارتنر زبان خانم و همبازی می‌خواهم!» | هشدار درباره تبلیغات بی‌شرمانه
aparatinstagramtwitertelegram