menusearch
majidabhari.ir

خاتمه بحث‌‌‌‌های زناشویی

جستجو
۱۳۹۶/۶/۳۱ جمعه
(1)
(0)
خاتمه بحث‌‌‌‌های زناشویی
خاتمه بحث‌‌‌‌های زناشویی
خاتمه بحث‌‌‌‌های زناشویی
😭یک جمله برای خاتمه بحث‌‌‌‌های زناشویی😭
همه زن وشوهر ها کم وبیش بحث ودرگیری دارند واین رفتار کاملا طبیعی وبیانگر سلامت ارتباط است. منتهی اگر دربحث و جدلها گفتگو را مدیریت کرده ونگذاریم از حد منطقی خارج شود انوقت توانسته ایم به نتایج مطلوب از تضارب افکار برسیم.
گاه گفتن یک جمله در کشاکش گفتگوها وبحث ها بقول معروف (آب روی آتش )است و پایان خوبی در انتظار ماست؛وگرنه تلخی وقهر و خدای ناکرده آسیب‌‌‌‌های بعدی از جمله پشیمانی در انتظار ماست.
گاهی با گفتن یک جمله میتوانیم بحث را از بدترین حالت به بهترین آن تغییر دهیم یا حتی به گفتمان خاتمه دهیم. شاید در لحظه اوج بحث این گفتارها کمی سخت بنظر برسد ولی در عوض نتایج شیرین وجذابی بدنبال دارد؛
با گفتن این جمله به همسرتان نشان میدهید برای او احترام قائل هستید و به حرف‌‌‌‌های او گوش میدهید.فراموش نکنید برای زن یا شوهر هیچ رفتاری زشت تر وبدتر از کم توجهی وبی اعتنایی نیست مخصوصا خانمها روی این نکته بسیار حساس ودقیق هستند.
با گفتن اینکه( ممکن است حق با تو باشد اما درهر حال من می‌فهمم تو چه میگویی)باتوجه به شناخت شما از همسرتان هرجمله دیگری میتوانید بجای این عبارت بکار ببرید.
باور کنید کپسول آتش خاموش کن را بکار گرفتید.با گفتن این جمله نشان میدهید با او لج نمیکنید. ودر جبهه مقابل اونیستید. باور کنید این رفتار آنچنان که فکر میکنید سخت و محال نیست.توجه کنید مهم گفتن این جملات نیست بلکه شکل ونحوه بیان و تفاوت بنشین وبفرما و... است.
اگر این کلمات را با لحنی تند و خشمگینانه بر زبان بیاورید؛اصلا ارزشی ندارد فقط انرژی خودرا حرام کردید.قبل از تشنج زدایی ابتدا تا ده بشماریدتا کمی آرام شوید؛نفس عمیقی بکشید موقعییت فیزیکی خودرا عوض کنید اگر نشسته اید بر خیزید؛اگر ایستادید بنشیند؛در صورت امکان چند جرعه آب بنوشید؛
آنگاه جمله یا جملات آماده کرده را بیان نمایید.اگر احساس کردید به هر دلیل نمی‌توانید این کار را انجام دهید؛به همسرتان بفهمانیدکه از ناراحتی زیادفعلا نمی‌توانید جوابی بدهید.
😡 توجه کنید؛،از گفتن چیزی که بعدها پشیمانی ببار آورده و غیر قابل جبران باشد خودداری کنید. این رفتار از آب خوردن هم راحت تر است اگر لحظه ای مکث کنیدوجوابی ندهید هم از گفتن حرفی باعث پشیمانی وعواقب منفی شود خودداری کردید
و هم بخودتان فرصت دادید تا جمله طلایی را پیدا کنید.
وقتی بخودتان زمان بیشتری برای فکر کردن در باره موضوع بحث میدهید و ذهن تانرا حاضر تر میکنید.در یک یکی از ویژگی‌‌‌‌های همسرتان را که خیلی مورد علاقه وتوجه شماست بیاد بیاورید؛
وقتی بیاد بیاورید چرا همسرتان را دوست دارید.
چرا با او زندگی میکنید؛
دیگر با او نمی‌جنگید؛لحظات وخاطرات شیرینتان را بیاد بیاورید و بدون خجالت و غرور اجازه بدهید او بداند هنوز برای شما مهم است ودوستش دارید.
بحث‌‌‌‌های تند وتلخ هرچند دیر یازود به فراموشی سپرده میشوند؛اما رد پای شوم وزشت خودرا هرچند کم رنگ وبیجان بر یاد ذهن ما باقی میگذارند.

کانال تلگرام دکتر مجید ابهری
@drmajidabhari

توئیتر :
https://twitter.com/drmajidabhari
سایت رسمی :
http://majidabhari.ir

صفحه ی رسمی ویدئویی دکتر مجید ابهری
مصاحبه‌‌‌‌های تصویری👈🏿
http://www.aparat.com/drmajidabhar
 یک جمله برای خاتمه بحث‌‌‌‌های زناشویی
خاتمه بحث‌‌‌‌های زناشویی
aparatinstagramtwitertelegram