menusearch
majidabhari.ir

دستنوشته های دکتر مجید ابهری / چرا خودرا تنها وگوشه گیر حس میکنم؟

جستجو
۱۳۹۶/۶/۲۹ چهارشنبه
(2)
(0)
دستنوشته های دکتر مجید ابهری / چرا خودرا تنها وگوشه گیر حس میکنم؟
دستنوشته های دکتر مجید ابهری / چرا خودرا تنها وگوشه گیر حس میکنم؟
دستنوشته های دکتر مجید ابهری / چرا خودرا تنها وگوشه گیر حس میکنم؟

هیچ دوستی ندارم یعنی تقریبا با هیچکس ارتباط ورفت وآمد ندارم؛
خودم را قانع کرده ام که به این سبک از زندگی علاقمندم واین انزوا وگوشه گیری را دوست دارم ؛
اما واقعا شک دارم که تصوراتم درست باشند؛با نگاهی تمسخر آمیز و تحقیر آلود به افرادی نگاه میکنم که عضو گروههای مختلف دوستی در دنیای واقعی وعالم مجازی هستند از صمیمی شدن بادیگران و ایجاد روابط نزدیک با آنان دوری میکنم.البته داشتن حس استقلال خیلی خوبست اما اینکه بخواهید همیشه تنها ودور از دیگران باشید دلایل مختلفی دارد
اگر دلیل گوشه گیری شما زندگی باخود وتفکر است؛مانعی ندارداما اگر دلیل انزوای شما نفرت از دیگران وداشتن مشگل در برقراری ارتباط با مردم پس باید به این نکات گوش وعمل کنید. شما نمی توانید با دیگران رفتار خوبی داشته باشید یعنی فاقد مهارت های ارتباطی هستید؛وبه همین دلیل برقرارکردن روابط مثبت وصمیمی در زندگی شخصی واجتماعی تان کاری مشگل است.درموارد حادتراحساس می کنیدکه همه از شما بدشان میاید و برعلیه شما متحد شدند.
قادر نیستید با بی کفایتی های خود کنار بیایید؛بنابراین براین باوریدکه دلیل شکستهای شما دنیا و عوامل مختلف غیر از شما هستند؛عجیب است که گاهی بعضی از شکستها وتلخکامیهای  خودرا به شانس وچرخ فلک و سپهر غدار ویا توطئه وکارشکنی این وآن ارتباط میدهید.
اگر گوشه گیری وانزوای خودرا بخودتان تحمیل کرده اید؛شاید به این دلیل باشد که میخواهید با فرار از حقایق و عوامل محیطی اضطراب ونگرانی خودرا کاهش دهید.شدت ناراحتی شما باعث میشود به پستوی خیالات خودپناه ببرید.
حس برتری وخودکامل بینی شما باعث توجیه نظریات غلط و ذهنیت منفی تان نسبت به دیگران میشود.حالا میرسیم باینکه

با اینگونه افکار ورفتارها چه باید کرد؟؟؟

🌹برای بهبود مهارتهای ارتباطی خود تلاش کنید.مهارت های ارتباطی واجتماعی بودن در بعضی از افراد بصورت ذاتی وطبیعی وجوددارند.دراینجا توصیه میکنم حتما کتابهای مهارتهای زندگی نوشته توماس بیر و آیین دوست یابی اثر دیل کارنگی را  چند مطالعه کنید.
در مورد افرادی مهارت ذاتی در روابط اجتماعی ندارند این هنر باید آموخته شود و آموزش آن چندان سخت ودشوار نیست.
🌹🌹
به یاد داشته  باشید شناخته شده ترین و مطمئن ترین راه برای علاقمند کردن دیگران بخود؛ این است که شما هم به آنها علاقمند شوید. بعضی از ما نه تنها با دیگران بلکه با خودمان نیز روراست وراحت نیستیم؛افرادی با خود راحت بوده وبخود اعتماد دارند به راحتی میتوانند دیگران را به طرف خود جذب کنند؛ فرقی نمیکند که با یک جمع یا یک فرد قصد برقراری ارتباط دارید؛
وقتی به توجه وعلاقه نشان دهیدآن ها هم درمقابل با رفتاری مثبت با شما برخورد میکنند؛در ابتدا قرار نیست که حتما با فرد یا افراد گفتمان برقرار کنید ؛همین قدر که با علاقه به حرفهای آنها گوش داده و گهگاهی سئوالی نیز در مسیر گفتگو بنمایید هنر برقراری ارتباط را آغاز کرده اید.
در ابتدای صحبت با گله وشکایت آغاز به حرف زدن نکنید؛تعارف کردن چای یا میوه سرآغاز خوبی برای شروع یک رابطه میباشد ؛فراموش نکنیم هیچکس بما بدهکار نیست ومردم رعییت و کارمند ما نیستند؛
هیچکس از کمرویی و علاقه به گوشه گیری ما خبر ندارد؛واحتمال بسیار دارد که رفتارهای مارا حمل بر تکبر وغرور ویا حداقل بی ادبی نمایند.

دکتر مجید ابهری / چرا خودرا تنها وگوشه گیر حس میکنم؟

کانال تلگرام دکتر مجید ابهری
@drmajidabhari

توئیتر :
https://twitter.com/drmajidabhari
سایت رسمی :
http://majidabhari.ir

صفحه ی رسمی ویدئویی دکتر مجید ابهری
مصاحبه های تصویری👈🏿
http://www.aparat.com/drmajidabhar

 
 چرا خودرا تنها وگوشه گیر حس میکنم؟
چرا خودرا تنها وگوشه گیر حس میکنم؟
aparatinstagramtwitertelegram