سندرم قلب شکسته در زنان 9 برابر مردان است

جستجو
۱۳۹۶/۴/۲۸ چهارشنبه
(1)
(0)
سندرم قلب شکسته در زنان 9 برابر مردان است
سندرم قلب شکسته در زنان 9 برابر مردان است
یک آسیب شناس اجتماعی و متخصص علوم رفتاری گفت: تحقیقات انجام شده توسط بنیاد علوم رفتاری مشخص می کند که سندرم قلب شکسته در زنان 9 برابر مردان است.
 
مجید ابهری
 دکتر مجید ابهری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه یک
باور قدیمی وجوددارد که قلب زنان زودتر از مردان می شکند، افزود: در پی مطالعات انجام شده بر روی 6 هزار و 750 زن در طول 3 سال گذشته ، مشخص شد وارد شدن فشار عصبی طولانی در اثر شکست عاطفی یا از دست دادن یکی از عزیزان می تواند نشانه هایی مانند حمله یا اختلال قلبی را در زنان ایجاد کند و بدنبال آن این سندرم ایجاد می شود.

وی گفت: باتوجه به اینکه از دست دادن همسر یا مشاهده بیماری و از کار افتادگی در اکثریت زنان مورد مطالعه وجود داشته، در بین زنان زیر 55 سال این سندرم 9 برابر مردان و در بالای 55 سال 7 برابر آنها می باشد.

به گفته این استاد دانشگاه ، زمانیکه شوک عصبی شدیدی به بدن وارد شود این شوک حمله آدرنالین و دیگر هورمونهای عصبی را ایجاد می کند و این حمله هورمونی اتاقک اصلی پمپ خون قلب را به صورت ناگهانی مختل می کند و در نهایت مبتلایان به این سندرم معمولا پس از چند هفته کاملا بهبود می یابند.

ابهری اظهار داشت: با توجه به اینه سلولهای گیرنده آدرنالین در قلب مردان بیشتر از زنان است می توان گفت مردان بهنر می توانند غصه و استرس را تحمل نمایند و کمتر دچار این ناراحتی می شوند.بنابراین ناراحتیهای روحی و عصبی و شوک های محیطی می تواند به راحتی زنان را دچار آن نموده و برای آنها مشکلات جسمی تولید کند.

وی گفت: این پژوهش از اردیبهشت سال 90 تا پایان خرداد 93 در بنیاد علوم رفتاری گروه روانشناسی بالینی در تهران و اصفهان انجام شده است


کانال دکتر مجید ابهری:
@drmajidabhari
سایت رسمی :
http://majidabhari.ir

صفحه ی رسمی ویدئویی دکتر مجید ابهری
مصاحبه های تصویری👈🏿
http://www.aparat.com/drmajidabhari

 سندرم
سندرم
aparatinstagramtelegram
شرکت سازنده