menusearch
majidabhari.ir

اجرای سند 2030 در 10 کشور با رتبه اول تجاوزجنسی به کودکان

جستجو
۱۳۹۶/۴/۲۵ یکشنبه
(1)
(0)
اجرای سند 2030 در 10 کشور با رتبه اول تجاوزجنسی به کودکان
اجرای سند 2030 در 10 کشور با رتبه اول تجاوزجنسی به کودکان
دکتر ابهری در گفت‌وگو با «بسیج» مطرح کرد
آسیب شناس اجتماعی گفت: قانونگذاران در زمینه تهیه و تصویب قوانین حمایتی مخصوصا حمایت از کودکان گام‌‌‌‌های عملی و موثر بردارند.

 

دکتر مجید ابهری پژوهشگر و آسیب‌شناس اجتماعی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری بسیج در رابطه با ابعاد روانشناختی حادثه قتل آتنا اصلانی و نقش رسانه ها در جلوگیری از اینگونه حوادث اظهار داشت: جامعه هنوز داغ پروانه 10 ساله از شیراز و ستایش 5 ساله را فراموش نکرده بود که مرگ فجیع آتنا 7 ساله غمی بر دل جامعه گذاشت.

وی افزود: متاسفانه در اینگونه فجایع عده ای به دور از معیار‌‌‌‌های اخلاقی و انسانی تلاش می‌کنند تا آنها را با مسائل سیاسی گره بزنند؛ در همین موضوع نیز بخشی از این افراد عدم امضا و اجرای سند 2030 را دلیل وقوع و تکرار اینگونه حوادث تلخ اعلام کردند درحالیکه در 10 کشور که دارای مقام اول تا دهم در کودک آزاری و تجاوز جنسی به کودکان هستند سند 2030 اجرا شده و یا می‌شود.

این پژوهشگر اجتماعی خاطر نشان کرد: بنابراین باید توجه کرد در انگلستان هر 20 دقیقه یک تجاوز به کودکان صورت می‌گیرد و در سوئد رشد بیش از هزار درصد در تجاوز آزار کودکان مسئولان فرهنگی را به تفکر و تجدید نظر واداشته است.

ابهری بیان کرد: قبل از ورود به بحث باید گفت که اظهار نظر افراد غیر کارشناس و فاقد صلاحیت تخصصی در اینگونه موارد فقط باعث افزایش تنش فکری و اضطراب اجتماعی در جامعه می‌شود بنابراین اصحاب رسانه باید در انعکاس نظریات بسیار دقت کنند.

وی با اشاره به آسیب شناسی این حادثه تلخ اظهار داشت: در آسیب شناسی این حادثه مجموعه ای از عوامل از خانواده تا شرایط فرهنگی و اجتماعی و موارد دیگر باید در نظر گرفته شوند.

این آسی شناس اجتماعی در توضیح این مطلب بیان کرد: خانواده ها باید از همراه کردن زیور آلات طلا به کودکان خود خودداری کرده و به تذکرات پلیس و نهاد‌‌‌‌های انتظامی توجه نمایند.

ابهری ادامه داد: پوشانیدن لباس‌‌‌‌های غیر منطقی و نامتعارف به کودکان باعث جلب توجه بیماران جنسی شده و آنها را تحریک می‌کند و از همین رو باید در این زمینه نیز توجه لازم صورت پذیرد.

این پژوهشگر اجتماعی عنوان کرد: ممکن است عده ای بگویند آتنا کودکی هفت ساله بوده است اما در پاسخ به این افراد باید گفت وقتی "پدوفیل ها " از حیوانات چشم پوشی نمی‌کنند اینگونه کودکان طعمه مناسبی برای آنها هستند.

آسیب شناس اجتماعی گفت: متاسفانه برخی مادران خواسته‌‌‌‌های خود را در فرزندان جبران می‌کنند و این رفتار باعث بروز بعضی از آسیب‌‌‌‌های رفتاری در کودکان مخصوصاً در سنین رشد می‌گردد. در کنار خانواده نهاد‌‌‌‌های فرهنگی و سازمان‌‌‌‌های متولی باید به این نکات توجه کنند.

وی یادآور شد: آتنا از بیکاری و برای جلوگیری از سر رفتن حوصله به همراه پدر به دستفروشی می‌رفته است اگر امکانات آموزشی رفاهی برای اوقات فراغت کودکان به صورت رایگان و یا ارزان قیمت وجود داشت هیچ وقت یک دختر هفت ساله مجبور به آمدن با پدر نمی‌شد.

دکتر ابهری تصریح کرد: فرد جانی یک بیمار جنسی است که قبلاً نیز سوابقی در این زمینه داشته چرا باید یک جانی اینگونه در جامعه رها باشد؟ نظارت و کنترل اینگونه افراد می‌تواند ضامن سلامت جامعه مخصوصاً کودکان و نوجوانان گردد.

آسیب شناس اجتماعی مطرح کرد: در نهایت اظهار نظر به صورت تک محوری کاری اشتباه بوده و باید صاحبنظران و همچنین قانونگذاران در زمینه تهیه و تصویب قوانین حمایتی مخصوصا حمایت از کودکان گام‌‌‌‌های عملی و موثر بردارند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: ضمن عرض تسلیت به خانواده آتنا و اهالی پارس آباد امیدواریم این حادثه تلخ هیچ وقت تکرار نشود.
کانال دکتر مجید ابهری:
@drmajidabhari
سایت رسمی :
http://majidabhari.ir

صفحه ی رسمی ویدئویی دکتر مجید ابهری
مصاحبه‌‌‌‌های تصویری👈🏿
http://www.aparat.com/drmajidabhari
اجرای سند 2030 در 10 کشور با رتبه اول تجاوزجنسی به کودکان/ آسیب‌شناسی قتل آتنا و توصیه‌‌‌‌‌های اجتماعی به خانواده‌ها و قانون گذاران
اجرای سند 2030 در 10 کشور با رتبه اول تجاوزجنسی به کودکان/ آسیب‌شناسی قتل آتنا و توصیه‌‌‌‌‌های اجتماعی به خانواده‌ها و قانون گذاران
aparatinstagramtelegram