menusearch
majidabhari.ir

کودک آزاری فقط با تنبیهات بدنی مترداف نیست

جستجو
۱۳۹۶/۴/۱۷ شنبه
(2)
(0)
کودک آزاری فقط با تنبیهات بدنی مترداف نیست
کودک آزاری فقط با تنبیهات بدنی مترداف نیست

کودک آزاری فقط با تنبیهات بدنی مترداف نیست

کودک آزاری فقط با تنبیهات بدنی مترداف نیست

 

متخصص علوم رفتاری گفت: با توجه به پر رنگ بودن باورهای دینی در کشور ما، در مقایسه با کشورهای حتی اروپایی آزار کودکان دارای آمار چندان مهم و هشدار دهنده نیست. دکتر مجید ابهری در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری سلامت اظهار داشت: کودک آزاری یکی از آسیب‌هایی است که آثار مضاعف از خود باقی […]

متخصص علوم رفتاری گفت: با توجه به پر رنگ بودن باورهای دینی در کشور ما، در مقایسه با کشورهای حتی اروپایی آزار کودکان دارای آمار چندان مهم و هشدار دهنده نیست.

دکتر مجید ابهری در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری سلامت اظهار داشت: کودک آزاری یکی از آسیب‌هایی است که آثار مضاعف از خود باقی می‌گذارد و اولین عارضه و نتیجه آن آزار مظلوم ترین، بی دفاع ترین و ضعیف ترین قشر جامعه یعنی کودکان می‌باشد.

 

کودک آزاری فقط با تنبیهات بدنی مترداف نیست

وی خاطرنشان کرد: آسیب دوم این ناهنجاری جریحه دار کردن احساسات و عواطف اجتماعی خوهد بود. متأسفانه برخی از افراد کودک آزاری را فقط با تنبیهات بدنی مترداف می دانند، در حالی که از نگاه آسیب شناسی اجتماعی، کودک آزاری شکل های مختلفی  دارد از جمله آزار عاطفی یعنی محروم کردن کودکان از توجه والدین، آزار مادی یعنی برآورده نکردن نیازهای اساسی کودک، آزار فرهنگی یعنی مانع شدن از رشد و تعالی روحی و معنوی کودک و آزار فیزیکی یعنی همان تنبیه، کتک و مجازات های معمول.

این آسیب شناس اجتماعی ادامه داد: بنابراین هر یک از ناهنجاری هایی که در مورد کودکان انجام گیرد یعنی آزار کودکان اتفاق افتاده، با توجه به یکی این که جمهوری اسلامی ایران یکی از امضاء کنندگان کنوانسیون حمایت از حقوق کودکان است اما باز هم در برخی از شهرها و خانواده ها شاهد مناظر بسیار تلخ و دلخراش شکنجه کودکان توسط والدین معتاد یا تنبیهات بدنی آنها هستیم.

البته با توجه به پر رنگ بودن باورهای دینی در کشور ما، در مقایسه با کشورهای حتی اروپایی آزار کودکان در کشور ما دارای آماری است که چندان مهم و هشدار دهنده نیست.

ابهری اذعان داشت: بهترین روش پیشگیری از کودک آزاری، تصویب قوانین مجازات والدینی است که کودکان خود را به صورت غیر متعارف و غیر منطقی مورد آزار و اذیت قرار می دهند و امکان دارد از آنها به عنوان ابزار گدایی و… استفاده کنند، بنابراین سلب صلاحیت از والدین معتاد و فاقد صلاحیت و سپردن کودکان به مراکز نگهداری حداقل به طور امانی تا بهبود کامل والدین لازم است و در غیر این صورت کودکان آزار دیده منبع متحرکی از عقده های روانی خواهند شد.


کانال دکتر مجید ابهری:
@drmajidabhari
سایت رسمی :
http://majidabhari.ir

صفحه ی رسمی ویدئویی دکتر مجید ابهری
مصاحبه های تصویری👈🏿
http://www.aparat.com/drmajidabhari
 کودک آزاری فقط با تنبیهات بدنی مترداف نیست
کودک آزاری فقط با تنبیهات بدنی مترداف نیست/ دکتر مجید ابهری
aparatinstagramtelegram
شرکت سازنده