menusearch
majidabhari.ir

علت روان شناسی قتل میترا استاد

جستجو
۱۳۹۸/۳/۱۳ دوشنبه
(0)
(0)
علت روان شناسی قتل میترا استاد
علت روان شناسی قتل میترا استاد

آسیب شناس اجتماعی دکتر مجید ابهری
علت روان شناسی قتل میترا استاد

ابهری گفت: ضعف کنترل خشم و هیجان های رفتاری ، فاصله گرفتن از ارزش های اخلاقی و اسیر احساسات شدن در تصمیم گیری ها از دلایل مهم بروز چنین جنایت هایی در جامعه هستند.

«مجید ابهری» در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان با اشاره به علت قتل های رخ داده در جامعه گفت: ضعف کنترل خشم و هیجان های رفتاری، فاصله گرفتن از ارزش های اخلاقی و اسیر احساسات شدن در تصمیم گیری ها از دلایل مهم بروز چنین جنایت هایی در جامعه هستند.

 

این آسیب شناس اجتماعی در خصوص قتل همسر نجفی بیان کرد: این حادثه ای بود که موجب جریحه دار شدن  احساسات  عمومی شد، مدیریت، هیجان های رفتاری یکی ازاصلی ترین مهارت ها بوده و در مورد مدیران و مسولان از اهمیت بالایی برخوردار است. در واکاوی پرونده قتل «میترا استاد» از آنجا که متهم به قتل، دارای سوابق وزارت و ریاست بود، این حادثه دامنه گسترده تری پیدا کرد. اما در اصل یک جنایت بود که دو نفر در آن نابود شده و سرنوشت چند نفر دیگر دستخوش تغییرات شده است.

 

دکتر ابهری در ادامه تصریح کرد: یک بانوی جوان در دل خاک خفته و یک شخصیت سیاسی و فرهنگی از نظر اجتماعی و سیاسی نابود شده است، فرزند 13 ساله این خانم دچار هرج و مرج روانی شده و دختر اقای نجفی نیز در کشمکش روانی و عصبی قرار گرفته است، متاسفانه عده ای به خصوص از همفکران و دوستان قدیمی متهم، به فکر تصفیه حساب و ویرانگری افتاده اند، از نظر رفتار شناسی یکی از دلایل این جنایت، ازدواج نامناسب و غلط می باشد که نشان می دهد انسان در هر سنی ممکن است در این زمینه دچار لغزش و خطا شود، دوم اینکه بیانگر این است که مسئولان و مدیران کشور در هر سطحی هستند نیازمند مرخصی اجباری و کنترل بیماری های جسمی می باشند چرا که بسیاری از مدیران به علت گرفتاری های اداری و شغلی از چربی خون و کنترل قند خون خود مطلع نبوده و به علت کم تحرکی دچار مشکلات ارتوپدی می باشند.

 

این رفتارشناس اظهار کرد: مدیران رانده شده از قدرت باید تحت کنترل روان شناسان و روانکاوان قرار گیرند تا از برزخ، «کنار ماندن»  عبور کنند از انجا که از نظر شرعی و اخلاقی یک طرف از این ماجرا از دنیا رفته در اظهار نظرها باید این معیارها را در نظر بگیریم و از عباراتی همانند خیانت یا پرستو بودن خودداری کنیم، عده ای قصد دارند از این موضوع برای حمله به پلیس و نهادهای قضایی استفاده کنند لذا باید به این افراد بگوییم که این ترفندها جایی در افکار عمومی ندارد و نهادهای یاد شده با دقت مشغول کار خود هستند.

 

ابهری خاطر نشان کرد: نه وزیر بودن و نه تحصیلات عالیه در صورتی که مدیریت هیجان های رفتاری در انسان نباشد جایگاه چندانی در زندگی ندارند.

 

کانال تلگرام دکتر مجید ابهری
@drmajidabhari

توئیتر دکتر مجید ابهری :
https://twitter.com/drmajidabhari
سایت رسمی دکتر مجید ابهری :
http://majidabhari.ir

ویدئوهای دکتر مجید ابهری
مصاحبه های تصویری👈🏿
http://www.aparat.com/drmajidabhar

شرکت سازنده