menusearch
majidabhari.ir

۹۸.۸.۸؛ روز رویایی برای تولد نوزادان ایرانی!

جستجو
۱۳۹۸/۱۱/۶ یکشنبه
(3)
(0)
۹۸.۸.۸؛ روز رویایی برای تولد نوزادان ایرانی!
۹۸.۸.۸؛ روز رویایی برای تولد نوزادان ایرانی!

گسترش باورها تا حدود زیادی به سبک زندگی و فعالیت‌های رسانه‌ای وابسته است. 

در حال حاضر که هدایت فکری بخش زیادی از جامعه توسط فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی صورت می‌گیرد. متاسفانه شاهد بروز رفتارهایی هستیم که بیشتر جنبه لاکچری داشته و از ناحیه تازه به دوران رسیده‌ها و نوکسیه‌گان اغلب اوقات مشاهده می‌شود. 

برخی تاریخ‌های تولد خاصی را انتخاب می‌کنند مانند ۹۸.۸.۸ یا انتخاب روزهای  تولد نوزاد مطابق با تاریخ تولد والدین که این گونه رفتارها باعث رقابت ناسالم و غیرمنطقی بین بعضی خانواده‌ها شده و باعث بروز فساد در بخشی از جامعه و ادارات می‌شود. 

وقتی فردی اصرار دارد تا در تاریخ  معین برای فرزندش شناسنامه خود را دریافت کند اما این گواهی تولد او با این زمان مطابقت ندارد، مجبور می‌شود با روش‌های غیر قانونی کار خود را انجام دهد یا زایشگاه را وادار به صدور گواهی تولد غیر واقعی کند و به شیوه‌ای غیرقانونی این کار را انجام دهد. 

بروز این رفتارها بیشتر در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی مشاهده می‌شود که هر روز با رفتار جدیدی مواجه هستیم. مانند شبیه شدن به یکی از  سلبریتی‌ها که در برخی نرم‌افزارها فرد عکس خود را ارسال کرده و در چند ثانیه  معلوم می‌کند که چند درصد به کدام چهره معروف سلبریتی شباهت دارد که این کار نیز از یکی از تفریحات قشر نوکیسه و رفتارهای لاکچری شده است.

اطلاع‌رسانی از طریق رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما در خصوص این رفتارها و اینکه تاریخ تولد هیچگونه شأن و شخصیتی برای فرد ایجاد نمی‌کند، می‌تواند تا حدود زیادی در زمینه پیشگیری از گسترش اینگونه رفتارها مثبت واقع شود.

 

 

مشاور،روانشناس و آسیب شناس اجتماعی دکتر مجید ابهری

کانال تلگرام دکتر مجید ابهری
@drmajidabhari

توئیتر دکتر مجید ابهری :
https://twitter.com/drmajidabhari
سایت رسمی دکتر مجید ابهری :
http://majidabhari.ir

ویدئوهای دکتر مجید ابهری
مصاحبه های تصویری👈🏿
http://www.aparat.com/drmajidabhar

، فرهنگی ، ، نوزادان ، ، تولد ، ، تاریخ‌ ، ، خاص ،