menusearch
majidabhari.ir

پیشنهاد به دولت برای جوان شدن جامعه ایرانی / کودکان را تا 2 سال فرزند دولت بدانید

جستجو
۱۳۹۸/۹/۱۶ شنبه
(1)
(0)
پیشنهاد به دولت برای جوان شدن جامعه ایرانی / کودکان را تا 2 سال فرزند دولت بدانید
پیشنهاد به دولت برای جوان شدن جامعه ایرانی / کودکان را تا 2 سال فرزند دولت بدانید

عوامل کم شدن فرزند آوری ، تغییر سبک زندگی تحت تاثیر عوامل مختلف مثل شبکه های ماهواره ای، فضای مجازی یا گفت‌وگو های جدیدی که بین افراد اتفاق می‌افتد اثر مستقیمی بر رفتارهای فردی و اجتماعی دارد. یکی از رفتارهایی که تحت تاثیر مستقیم قرار گرفته، فرزند آوری است.

 آمار فرزند آوری در سال جاری نسبت به سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است و این زنگ خطر بسیار بزرگی برای مسئولین نظام و خانواده ها است. چرا که جامعه به سمت پیری جمعیت حرکت می‌کند. مشکلات اقتصادی، گرانی وسایل بهداشتی نوزادان و کودکان، مشکلات مسکن و شغل و محدودیت درآمد ها علل مادی کاهش فرزندآوری است.

بی‌توجهی به مسئولیت پذیری، فرار از مسئولیت والدین و دورشدن از مهارت های فرزند آوری و فرزند پروری دلایل رفتاری کاهش فرزندآوری است. آثار و عوارض کاهش این مسئله، تاثیر مستقیمی بر جامعه و کاهش نیروهای جوان داشته در حالی که جامعه ما تا 20 سال آینده یک جامعه سالمند خواهد بود. آنگاه مجبور هستیم که نیروی کار مورد نیاز خود را از کشور های خارجی وارد کنیم.

 برای آن روزی که جامعه تشویق به فرزند آوری شود نیاز است تا سازمان های حمایتی فعال شوند. سازمان های حمایتی باید دو سال ابتدایی نوزاد را تحت سرپرستی خود گرفته و از نظر مالی، بهداشتی و درمانی کمک های رایگان به والدین نوزاد بکنند.

افرادی که دارای نوزاد هستند و یا فرزند آنها از دو نفر بیشتر هستند باید کمک عائله مندی قابل توجهی پرداخت شود تا آنها بتوانند خرج درمان و تغذیه این افراد را پرداخت کنند در غیر این صورت با جمعیت سالخورده جامعه روبرو خواهیم شد و هزینه های آن چهار برابر هزینه جامعه معمولی است.

جامعه ای که مدیر جوان نداشته باشد، نمی‌تواند استقلال سیاسی و اقتصادی خود را حفظ کند.

 

منبع : خبرگزاری رکنا

مشاور،روانشناس و آسیب شناس اجتماعی دکتر مجید ابهری

کانال تلگرام دکتر مجید ابهری
@drmajidabhari

توئیتر دکتر مجید ابهری :
https://twitter.com/drmajidabhari
سایت رسمی دکتر مجید ابهری :
http://majidabhari.ir

ویدئوهای دکتر مجید ابهری
مصاحبه های تصویری👈🏿
http://www.aparat.com/drmajidabhar