menusearch
majidabhari.ir

پس از کرونا روابط عاطفی سردتر می شود

جستجو
۱۳۹۹/۶/۹ یکشنبه
(2)
(0)
پس از کرونا روابط عاطفی سردتر می شود
پس از کرونا روابط عاطفی سردتر می شود

بسیاری با رفتن به سفر جان خود و سایر هموطنان را به خطر می اندازند. سفرهای تفریحی به شمال و سایر مکان ها می تواند به زمان دیگری موکول شود و در کنار اینکه مردم دستورات را رعایت می کنند، دولت نیز باید با قاطعیت از جابجایی مردم جلوگیری کرده و اگر رعایت فاصله گذاری در برگزاری نماز جماعت لازم است قطعا باید برای کنار دریا رفتن نیز این فاصله گذاری اجتماعی طرح و اجرا شود.

مردم باید سبک زندگی خود را تنظیم کنند و سبک زندگی خود را عوض نمایند، در این حال انجام صله رحم و ارتباط با والدین نباید قطع شود و گاه با فاصله اجتماعی از والدین و بزرگان می توان آنها را دید و یا توسط فضای مجازی با یکدیگر در ارتباط بود.

در این بین اما مهمترین بخشی که آسیب بسیاری از عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی دیده و می بینند کادر درمانی کشور است، کادر درمانی که با این بیماری مهلک در حال جنگ است، کادر درمانی که بسیاری از آنها در حال فرسوده شدن هستند و خانه و زندگی خود را رها کرده و مدتهاست در بیمارستانها به صورت دو و سه شیفت کار می کنند تا آلام مردم را کاهش دهند و در این راه تاکنون بسیاری از آنها شهید شده و بسیاری نیز مبتلا شده اند.

تاکنون ۱۶۴ پزشک در راه مبارزه با این بیماری به کرونا مبتلا شده و شهید راه خدمت و سلامت مردم ایران شده اند، مردمی که به راحتی باک بنزین خود را پر می کنند و به بهانه خستگی پای خود را بر روی حقوق کادر درمان و سایر مردمی که پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند، می گذارند، آنها از بیش از ۳ هزار نفری که زیر دستگاه ونتیلاتور در حال مبارزه با مرگ و زندگی هستند خبر ندارند و به راحتی خود و خانواده را کاندید گرفتن کرونا می کنند، مهمترین و مبهم ترین نکته ای که در مبارزه با کرونا باید مد نظر باشد این است که ما نمی دانیم در روزهای خوب مبارزه با کرونا قرار داریم یا روزهای بد آن.

 

مشاور،روانشناس و آسیب شناس اجتماعی دکتر مجید ابهری

کانال تلگرام دکتر مجید ابهری
@drmajidabhari

توئیتر دکتر مجید ابهری :
https://twitter.com/drmajidabhari
سایت رسمی دکتر مجید ابهری :
http://majidabhari.ir

ویدئوهای دکتر مجید ابهری
مصاحبه های تصویری👈🏿
http://www.aparat.com/drmajidabhar

telegramtwiteraparat