menusearch
majidabhari.ir

هوسرانی مردان از کجا ریشه می گیرد؟

جستجو
۱۳۹۷/۱۰/۵ چهارشنبه
(0)
(0)
هوسرانی مردان از کجا ریشه می گیرد؟
هوسرانی مردان از کجا ریشه می گیرد؟

هوسرانی مردان از کجا ریشه می گیرد؟

این سئوال همواره در ذهن زنان وجوددارد که هوسبازی و انحراف درزندگی زناشویی از کجا و چگونه توسط مرد یا زن شروع میشود.
اینجانب ابتدا به این پرسش در مورد مردان پاسخ داده وسپس در باره زنان به آن جواب میدهیم.👨‍👩‍👧‍👦
صد البته هیچ نظریه ای صد درصد قطعی نیست؛اما بیش از سی سال است که درمورد روابط زناشویی واختلافات درآن تحقیق و فعالیت میدانی وتجربه دارم و علاقمندم زوج ها در آستانه ازدواج یا حتی بعد از آن به این موارد توجه ویژه مبذول نمایند.

هوسرانی مردان از کجا ریشه می گیرد؟

رفتارهای نامناسب جنسی و نیز عرضه و تفاضای نامشروع می‌تواند ناشی از عدم ارضاء جنسی و نارضایتی از زندگی زناشویی باشد.
مردان بعد از طلاق به حمایت بیشتری نیاز دارند تا زنان
چرا مردان با زنان بزرگتر از خود ازدواج می‌کنند؟
اختلاف‌هایی که نشان می‌دهد به طلاق نزدیک می‌شوید
زنان با این کار‌ها مردان را از خود فراری می‌دهند


از جمله عوامل مؤثر بر رفتارهای صحیح جنسی، ادب اجتماعی، پایبندی به باورهای دینی، رعایت معیارهای اخلاقی، علاقه به طهارت و پاکی خانواده از شر آلودگی ها، عشق به همسر و خانواده و ازدواج  بهنگام، اشباع جنسی و … است.
 بر اساس مطالعات انجام شده توسط دکتر مجید ابهری از سوی دیگر رفتارهای نامناسب جنسی و نیز عرضه و تفاضای نامشروع می‌تواند ناشی از عدم ارضاء جنسی و نارضایتی از زندگی زناشویی باشد.
همچنین زیاده خواهی و تنوع طلبی هم در تقاضای نامشروع مردان مؤثر است که عمدتاً  محصول شرایط ذیل است:ـ تغییر ناگهانی پایگاه اجتماعی ـ اقتصادی افراد اعم از زن یا مرد متأهل که می‌تواند فرد را به سوی تغییر همسر سوق دهد یا رضایت او را از همسر قانونیش کاهش دهد. در این شرایط اکثراً تأمین نیاز جنسی از راه نامشروع انجام خواهد گرفت.
این آسیب شناس اجتماعی در خصوص نقش رفتار همسران نیز بیان داشته است : برخی از بانوان به محض تولد اولین فرزند تمام عاطفه و  توجه خود را معطوف به فرزند نموده و به نیازها و عواطف همسر خود توجهی ندارند و مرد تشنه محبت را به حال خود رها می‌کنند. آمار طلاق  زنان پس از تولد اولین فرزند گویای این حقیقت تلخ است. این شرایط مسلماً می‌تواند مرد را به سوی تقاضاهایی خارج از محدودة مشروع سوق دهد.
بر اساس مطالعه دکتر ابهری ، عامل دیگر مؤثر بر اینگونه رفتارهای نا مناسب آقایان می تواند برخی عادتهای بانوان در مسائل ظاهری خود باشد به طوریکه برخی بانوان عادت دارند با لباس و ظاهر بسیار دل آزار در منزل حاضر شوند، اما در هنگام خروج از خانه،بی‌نهایت به ظاهر، آرایش و لباس خود توجه می‌کنند. از سوی دیگر همسر این نوع زنان در خارج از خانه بانوانی را می‌بیند که با لوازم مختلف زیبایی  چون لنز رنگی، ناخن مصنوعی، … و ظاهر دلفریب، مرد را مجذوب خود می‌نمایند و مرد دائماً همسر نامرتب خود را با آنها مقایسه می‌کند که این قیاس، اساس اختلافات خانوادگی است.
وی همچنین با تأکید بر نقش همسر در جلوگیری از انحراف مردان خاطرنشان کرده ؛ عامل دیگر سرد مزاجی زن است که رکن رکین اختلافات زناشویی است. متأسفانه بعضی از بانوان علیرغم یقین به بیماری خود، درصدد درمان مشکل جنسی و روحی خویش نیستند. زن و مرد باید توجه کنند که بی‌اعتنایی به  نیازهای همسر می‌تواند موجب گرایش به کجرویها و انحرافات و نیز عامل اختلافات و جدایی زوجین باشد.
دکتر مجید ابهری همچنین یادآور شده است : هوسرانی مرد یا تنبیه همسر از طریق بی‌ توجهی و سردی رفتار می‌تواند فاصله زوجین را بیشتر کرده و بتدریج مرد را به عادت ناپسند تنوع طلبی جنسی سوق دهد و در چنین وضعیتی مرد با دست خویش آشیانه خود را ویران می‌نماید .
 پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷
منبع خبر : پایگاه فرهنگی هنری تکناز
ازدواج  زن و مرد  زنان  طلاق مردان  پارس  پارس نیوز
 

https://www.parsnews.com/fa/tiny/news-559935

 

کانال تلگرام دکتر مجید ابهری
@drmajidabhari

توئیتر دکتر مجید ابهری :
https://twitter.com/drmajidabhari
سایت رسمی دکتر مجید ابهری :
http://majidabhari.ir

ویدئوهای دکتر مجید ابهری
مصاحبه های تصویری👈🏿
http://www.aparat.com/drmajidabhari