menusearch
majidabhari.ir

غرور سلبریتیسم ...

جستجو
۱۳۹۹/۲/۷ یکشنبه
(2)
(0)
غرور سلبریتیسم ...
غرور سلبریتیسم ...

کشور عزیز ما ایران از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی شاهد ترک جامعه توسط افرادونوکیسه گانی بوده که اسم ، شهرت و سرمایه شانازصدقه همین مردم بوده است . از نظر روانشناختی بعضی از چهره ها که در رشته های
مختلف نام و معروفیتی پیدا کرده اند ، ظاهرا خود را در حفاظ نامرئی احساس کرده اند؛
آنچنانکه خود را مجاز به هررفتار وگفتار پنداشته و با نگاهی ارباب گونه به دیگران نگریسته اند. معروفیت ومحبوبیت امانتی است که از سوی همین مردم کوچه وبازار به سلبریتی داده شده است. متاسفانه پول وشهرت قبل از ایجاد ظرفیت به خیلی از اینگونه افراد داده شده وغرور کاذب ناشی از فقدان ظرفیت باعث برخی از رفتارها از سوی آنان گردیده و می گردد. البته در میان هر صنف و طبقه افراد شریف و بزرگواری هستند که شهرت باتمام حواشی نتوانسته در آنها تغییر ایجاد کند. جالب آنکه هرگاه رفتاری خلاف اخلاق یا معیار فرهنگی از این افرادسر می زند یا جامعه را تهدید به ترک کشور می کنند و یا وطن را ترک می کنند وبا سرمایه های زرد خود نورچشم شبکه های لس آنجلسی میگردند، براساس تصور وهم آلود فکر می کنند که به محض ورود، سوپر استار جوامع غربی شده و اسکار به دست خواهند شد که بعد از چند ماه وسال حباب رویاهایشان خواهد ترکید.
از آنجاکه رشد اینگونه ستاره های کاغذی حبابی بوده وهنر تنها معیاری است کهدر نظر گرفته نمی شود بنابر این غرور کاذب آنها را ناکجا آباد کشانده و خود را تنها وارث هنر هفتم قلمداد می کنند. وقتی چند روزنامه زرد از شکستن ناخن تا سفر به لواسان این بدل های هنری را با آب وتاب زینت بخش صفحاتشان می کنند، بعضی از نسل جوان برای کسب جایگاه آنها غش وضعفمی کنند. متصدیان بخش هنر نیز اصلا به فکر فرزندان این جامعه نیستند و باید دعا کرد خدا آخر وعاقبت نسل های آینده را ختم به خیر گرداند.

 

 

مشاور،روانشناس و آسیب شناس اجتماعی دکتر مجید ابهری

کانال تلگرام دکتر مجید ابهری
@drmajidabhari

توئیتر دکتر مجید ابهری :
https://twitter.com/drmajidabhari
سایت رسمی دکتر مجید ابهری :
http://majidabhari.ir

ویدئوهای دکتر مجید ابهری
مصاحبه های تصویری👈🏿
http://www.aparat.com/drmajidabhar

 

telegramtwiteraparat