صدای پای بی تدبیری

جستجو
۱۳۹۷/۱۰/۵ چهارشنبه
(0)
(0)
صدای پای بی تدبیری
صدای پای بی تدبیری


صدای پای بی تدبیری
در چهل سال گذشته تحلیلگران منصف و کارشناسان مستقل و منطقی دیگر تردیدی در دشمنیِ امریکا با نظام ما ندارند. اصلاح طلب یا اصول گرا بر سر کار باشد

 

مجید ابهری رفتار شناس : تفاوتی در نگاه عداوت آمیز نظام آمریکا نسبت به ما نیست اما گاه بهانه هایی از داخل فراهم می‌گردد که به عنوان هموار کننده مسیر تشدید تهاجم قرار می‌گیرد.

 

متاسفانه در چند سال اخیر عده ای به عنوان پیش قراولان براندازی که از سرمایه گذاری صعودی ها با حمایت آمریکا و رژیم کودک‌کش برخوردار بوده و این مثلث زر و زور و تزویر تمام انرژی خود را متمرکز در آزار مردم ایران و سرنگونی نظام ما نموده است و متاسفانه عده ای یا بر اساس ضعف مدیریت و یا با نیت عمد خود را در مسیری قرار داده‌اند که به این مثلث کمک نموده و آزار مردم را تشدید می‌کنند.

در حالی که حل و فصل بسیاری از مشکلات موجود به سادگی امکان پذیر بوده و نیازی به تشدید آن ها نداشته و نباید مشمول مرور زمان گردیده و باعث حادتر شدن مشکلات گردد.
همه باید بدانیم که اگر تهدیدی نسبت به کلیت نظام وجود داشته باشد هیچ کس در حاشیه امنیت نخواهد بود. آن هایی که تصور می‌کنند آب در آسیاب دشمن می‌ریزند و روزی ممکن است که نور چشمی قرار گیرند باید بدانند که از همه بیشتر زیان خواهند کرد.

 

متاسفانه موضوعاتی در حال وقوع است که شک و شبهه ای نمی‌گذارد که برخی از داخل جاده صافکن دشمن شده‌اند و تلاش می‌کنند که خواسته های صد درصد صنفی را به خواسته های سیاسی و براندازی تبدیل کنند. از شعارها در برخی از اعتراضات مشخص است که تمام اهداف، مشمول ظلم و ستمی بوده که در حق قشری از اقشار مردم ما روا داشته شده است و مثلا موضوع حقوق عقب افتاده کارگران بین 3 تا 6 ماه یکی از دلایل اعتراضات آن ها می‌باشد.

کدام یک از ما می‌توانیم در شرایط گرانی و تورم موجود چندین ماه با عیال و اولاد بدون حقوق زندگی کنیم؟ اجاره خانه، هزینه مدرسه، هزینه درمان، همه این ها مشکلاتی است که برای کارگرانی وجود دارد که کار کرده و حقوق نگرفته‌اند!


واگذاری بزرگ ترین واحد های تولیدی و صنعتی کشور به بخش خصوصی هر چند در جهت تحقق اصل 149 بوده ولی شرایط لازم برای آن ها در نظر گرفته نشده چرا که خریدار حقوق لازم را برای پرداخت به کارگران ندارد...


در حالی که باید توانایی مالی او در حدی باشد که حد اقل بتواند مطالبات صنفی کارگران را حل و فصل کند. در حال حاضر مشکلات صنفی کارگران هفت تپه یا فولاد در حد درخواست‌های منطقی کارگران برای حقوق معوقه خود می‌باشد و چند نفر به صفوف کارگران وارد شده و در صدد ایجاد انحراف در شعار‌ها و خواسته‌های آن‌ها هستند. چگونه است که دولت نمی‌تواند از محل اعتبارات دولتی حقوق معوقه این کارگران را بپردازد و سپس به بررسی نحوه واگذاری اقدام نماید؟


نکته‌ای را باید مورد اشاره قرار دهم که لازم است کارشناسان به آن دقت شایسته بنمایند، از 18 صندوق بزرگ بازنشستگی 17 صندوق ورشکسته بوده و بودجه‌ها و ذخیره‌های کلان خود را به باد داده‌اند. چرا باید صندوق‌های بازنشستگی به حیاط خلوت برخی مدیران تبدیل شده و نظام را با ابر چالش مواجه سازند.

 

در برداشت از صندوق‌های بازنشستگی حتی بعضی از افراد بیگانه مثلا یونانی نیز حضور دارند، صندوق‌های بازنشستگی که محصول زحمات کارگران و کارمندان زحمتکش می‌باشد باید به طور مطمئن سرمایه گذاری نمایند در حالی که با خریدهای صوری و سرمایه گذاری‌های بیهوده صندوق‌ها را به ورشکستگی کشانده اند و آخرین آن‌ها صندوق فرهنگیان می‌باشد! چه کسی می‌تواند ادعا کند که دولت عمدی در ایجاد این مشکلات داشته است؟

متاسفانه ضعف مدیریت در این بخش موج می‌زند و صندوق‌ها به عنوان تبعیدگاه رانت خواری و مدیران تبعیدی باعث این همه مشکلات شده و تخلفات نهادینه
و سیستماتیک در آن‌ها باید مورد توجه قرار گیرد. شرکت‌های صوری که توسط برخی کارتن خواب‌ها به ثبت رسیده و به داد و ستد‌های
میلیاردی مشغول بوده است حالا باید جوابگو باشند. متاسفانه یکی از سوء استفاده‌های کلان بانک سرمایه و صندوق ذخیره توسط دادستان محترم رو نمایی شد که باعث تاسف همه گردید. چرا باید وضعیت بازنشستگان به این صورت باشد در حالی که 25 درصد از بازنشستگان حداقل حقوق را گرفته و حقوق‌های آن‌ها زیر یک میلیون تومان می‌باشد وام‌های کلان مشکوک الوصول از این صندوق‌ها به نورچشمی‌ها پرداخت شده و بعد از گذشت چندین سال هنوز از بازپرداخت آن‌ها خبری نیست!
به خیابان کشاندن کارگران که حقوق نگرفته و در تنگنا و مشکلات به سر می‌برند کاری است که باید مورد توجه نهادهای امنیتی و نظارتی قرار گیرد.

 

در اینجاست که وقتی عربستان سعودی اعلام می‌کند که ما جنگ را به خیابان‌های ایران و تهران می‌کشانیم، منظور آن‌ها به طور مشخص مشکلات اقتصادی و سیاسی است که ایجاد می‌کنند و امید دارند که آن‌ها را به ثمر برسانند.

تاریخ: ۷-۰۹-۱۳۹۷

 

کانال تلگرام دکتر مجید ابهری
@drmajidabhari

توئیتر دکتر مجید ابهری :
https://twitter.com/drmajidabhari
سایت رسمی دکتر مجید ابهری :
http://majidabhari.ir

ویدئوهای دکتر مجید ابهری
مصاحبه های تصویری👈🏿
http://www.aparat.com/drmajidabhari

طراحی سایتطراحی سایتسایت سازسایت سازفروشگاه سازفروشگاه ساز