menusearch
majidabhari.ir

دلنوشته ای از مجید ابهری / حدیث تلخ "حدیثه"

جستجو
۱۳۹۷/۱۱/۲۵ پنج شنبه
(2)
(0)
دلنوشته ای از مجید ابهری / حدیث تلخ "حدیثه"
دلنوشته ای از مجید ابهری / حدیث تلخ


دلنوشته ای از مجید ابهری

حدیث تلخ "حدیثه"
بار دیگر دربعضی از رسانه ها خبر فجیع وهولناک شکنجه تا مرگ یک دختر ۶ ساله وجدانهای بیدار را تکان داد.
کودکان مظلوم ترین وبیدفاع ترین قربانیان خشونتهای خانوادگی بوده واین هشتمین حادثه از این دست میباشد.کشور ما بعنوان یکی از امضا کنندگان اصلی دفاع از حقوق کودکان درجهان است وبراساس این پروتکل موظف به حمایت از این فرشتگان زمینی میباشد؛دریغ ودرد از حرکتی بازدارنده؛تجاوز به یک کودک دوساله شکنجه تامرگ کودک ۵ ساله وووووووتا فروش واجاره کودکان برای گدایی وقایعی هستند که زیر گوش ما مسلمانان اتفاق می افتد؛و ما برای کودکان میانمارویمن گریه میکنیم درحالیکه وضع خودمان صد مرتبه اسفبار تر از آنهاست.
یادم نمیرود که هنگام تحصیلم در انگلستان همسایه هندی من عصبانی شده ویک سیلی به گوش پسر ۹ ساله اش زده بود؛و همسایه دیگر ما که شاهد این منظره بود بلافاصله به پلیس اجتماعی زنگ زده وکمک خواسته بود. فورا پلیس با دو مددکار امدند وهمان ساعت با کمک قاضی از والدین سلب صلاحیت وکودک را به مرکز کودکان امانتی سپردند تا بعد از رواندرمانی وکلاسهای آموزش مهارت فرزند پروری دوباره به آغوش خانواده باز گردد. ای مرگ بر غربیهای بیدین.
حدیثه دختر ۶ ساله که بر اثر داغ سیگار وسیخ وسیم داغ وعفونت گسترده وعمیق دچار مرگ مغزی شده بود؛بوسیله یک مرد وزن که ادعا کردند برای رضای خدا اورا بدرمانگاه اوردند واو فرزند یک زن کارتن خواب است؛به بیمارستان آورده شده وهمانجا رها گردیده مرد در پاسخ به بازپرس که توسط کادر بیمارستان خبر دار شده بود گفت:من معتادم گاهی برای شوخی سیخ داغ را به تن حدیثه میزدم او وهمسرش رفته اند مادر حدیثه نگون بخت را پیدا کرده بیاورند. که برنخواهند برگشت؛عفونت گسترده ناشی سوختگیهای متعدد موجب مرگ مغزی و در نتیجه فوت حدیثه شد. حدیثه اولین قربانی مظلوم خشونت خانگی نبوده وقطعا آخرین آنها نخواهدبود.
بقول عوام زبان من مو درآورد در این چهل سال بس که گفتم از والدین معتاد سلب صلاحیت شده وبطور امانی فرزندانشان در مراکز ویژه تا بهبودی والدین نگهداری شوند؛بهزیستی با وظایف متنوع ومحدودیتهای مالی وانسانی وظایف قانونی خودرا بسختی انجام میدهد باید یک سازمان با امکانات انسانی و مالی در این زمینه وارد میدان شود.اگر کشور فقیر و ضعیفی بودیم هیچوقت چنین توقعی نداشتیم؛فقط یک قلم از انبوه اختلاسها کافی است که بداد این بینوایان برسیم.کودکان اجاره ای وکودکان متکدی وخیابانی از جمله اطفال در معرض اینگونه خطرات وآسیبها هستند؛ برخی افراد میگویند پدر ومادر را نمیتوان بخاطر ضرب وشتم فرزندان و کشتن آنها مجازات کرد؛واقعا نفرین بر اینگونه افکار ستمگرانه؛درست والدین کودک را بوجود آوردند ولی آنها ثروت وسرمایه ملی هستند وهرکدامشان از یک چاه نفت قیمتی تر؛اصحاب رسانه بویژه درفضای مجازی بجای آسمان وریسمان بافتن و جنگ حیدری ونعمتی وارد میدان خشونتهای خانگی گردند؛سازمانهای متولی ودولتمردان فقط یک لحظه پیکر نحیف و نیمه جان حدیثه هارا در نظر مجسم کنند؛اگر روزی محکمه الهی گریبان مارا بگیرد چه جوابی داریم؛آیا عمل به سفارش رسول خداص که کودکان رادوست بدارید وبه آنها محبت کنید؛ اینگونه است؟؟؟

آموزش مهارت فرزند پروری؛قبل از فرزند آوری یکی از حیاتی ترین آموزشها در جامعه است؛ فریاد این کودکان مظلوم وبیدفاع را به گوش مسئولین و نهاد متولی برسانید واجازه ندهید موضوع جانسوز حدیثه دوباره وچندباره تکرار شود.
💥بیمارستان امدادی شهید کامیاب-مشهد سردخانه

کانال تلگرام دکتر مجید ابهری
@drmajidabhari

توئیتر دکتر مجید ابهری :
https://twitter.com/drmajidabhari
سایت رسمی دکتر مجید ابهری :
http://majidabhari.ir

ویدئوهای دکتر مجید ابهری
مصاحبه های تصویری👈🏿
http://www.aparat.com/drmajidabhari