menusearch
majidabhari.ir

دست نوشته دکتر مجید ابهری "ما خیلی بدبختیم"

جستجو
۱۳۹۸/۳/۸ چهارشنبه
(2)
(0)
دست نوشته دکتر مجید ابهری "ما خیلی بدبختیم"
دست نوشته دکتر مجید ابهری

دست نوشته دکتر مجید ابهری
"ما خیلی بدبختیم"
ادبیات فارسی پر از مثالها وضرب المثلهایی است که میتوان در مورد هر یک از آنها کتابی نوشت.مثلا عبارت ثروتمند سیه روز نماد زندگی ماست؛که علیرغم اینهمه لطف الهی هنوز درصد قابل توجهی از هموطنان ما زیر خط فقر مطلق هستند؛ودر میان زباله ها دنبال غذا میگردند؛البته درخیابانهای اروپا وامریکا نیز اینگونه مناظر نیز کم نیستند و خودمن بارها شاهد آن بوده ام؛اما ما که نباید خودمان را با دیگران مقایسه کنیم که اگر چنین باشد چرا خودرا با کشورک های حاشیه خلیج همیشه فارس قیاس  نکنیم که رفاه و وفور نعمت در حال خفه کردن آنهاست کشورهایی که مجموعه تعدادی از آنها باندازه ابهر ما نیست و ثروتشان چشم آبی ها را به نوکری آنها در آورده.
آنها فقط نفت دارند که ماهم داریم اما باید خاک از کشورهای دیگر ببرند تا در آن درخت وگل بکارند؛گاهی آرزو میکنم کاش ما این ماده سیاه بد بو را نداشتیم؛تا کشوری مثل هند که همواره مورد لطف ما بوده امروز اعلام کند که بر اساس اطاعت از کدخدا دیگر از ما نفت نمی خرد. اینگونه نا رفیق ها را باید بیاد داشت تا در زمانهای گشایش تلافی نماییم.
حیف که دولتها برای قطع وابستگی از نفت فقط زیبا سخن میگویند؛ودرعمل هیچ. غیر از نفت زعفران؛پسته؛فرش و خاویار ایران درجهان ممتاز بوده وامروز بعضی از کشورها مثل اسپانیا زعفران ما را بصورت فله خریداری کرده وبعد از بسته بندی بازار پسند بنام خودشان وبا چندین برابر قیمت صادر میکنند.
در قالیچه وگبه بعضی از کشورهای همسایه محصولات خودشان بنام تولیدات ایرانی به بازار های جهانی میفرستند.
درمورد خاویار که بسیاری از هموطنان ما تا بحال باچشمشان آنرا ندیده اند تا چه برسد که بخورند؛بعضی از کشورهای تازه استقلال یافته با چپاول دریای خزر بازار های جهانی این محصول گرانقیمت را قبضه کرده اند.
در کنار این نکات مصیبت بار حداقل این دولت به این نکته توجه کند:
وزارت جهاد وکشاورزی وصنعت وتجارت ونهاد های مرتبط دیگرحتما وقطعا به جایگاه وارزش گیاهان دارویی پی برده اند؛مثلا در مورد شیرین بیان که درطب بوعلی و کتب طبی قدیم مکرر به آن اشاره شده است؛این گیاه ارزشمند طبی وصنعتی که در کشور ما بهترین نوع آن بصورت فراوان کشت وملاحظه میشود در صنایع دارویی آرایشی غذایی از این گیاه ارزشمند به وفور اسنفاده میگردد؛ وجالب وتاسف باراست که بدانیم درآمد ارزی کشور آلمان از محل صدور شیرین بیان معادل تمام صادرات غیرنفتی ماست. باورتان میشود؟برای کارآفرینی واشتغالزایی وکاهش دغدغه کم فروختن نفت چه حرکتی بهتر از توسعه کشت این گیاه مهم وجلوگیری از خام فروشی آن.؟
اگر فقط استعداد مملکت ما در این یک قلم بود حرفی نبود؛صدهزار افسوس که در زمینه کشت و استفاده از گیاهان دارویی مثل گل گاو زبان؛سنبل الطیب؛خلجان وووووایران ما تواناترین و مستعد ترین کشور در پهنه گیتی است؛وامصیبتا مواد معدنی مثل گوگرد و بنتونیت ودهها قلم دیگر را فراموش کردم .پس چرا ما فقط به نفت چسنیده ایم؟؟؟اقتصاد بیمار ونیمه جان ما فقط مدیریت جهادی میخواهد که به تحقق آرمانهای اقتصاد مقاومتی بپردازد.آلمان در کنار تولیدات صنعتی ممتاز خود از صدور شیرین بیان واقلام مشابه غفلت نکرده ودچار غرور وتکبر اقتصادی نگردیده است.
عیب کار کجاست؟ همه ما میدانیم از بیسواد وباسواد گرفته تا عامی وعالم که فقدان مدیریت و نبود دلسوز مارا به این روز نشانده فقط یک زنجیره دلسوز وصادق میتواند مارا از این گرداب هولناک نجات دهد ؛وگرنه دور ودیر نیست که فرزندان ما برای کارگری و اداره زندگی خویش به عراق وافغانستان عزیمت نمایند.یارب مباد این چنین تیره روزی مرا......

 

کانال تلگرام دکتر مجید ابهری
@drmajidabhari

توئیتر دکتر مجید ابهری :
https://twitter.com/drmajidabhari
سایت رسمی دکتر مجید ابهری :
http://majidabhari.ir

ویدئوهای دکتر مجید ابهری
مصاحبه های تصویری👈🏿
http://www.aparat.com/drmajidabhar