menusearch
majidabhari.ir

دریا دلان تسلیت....

جستجو
۱۳۹۹/۲/۲۹ دوشنبه
(1)
(0)
دریا دلان تسلیت....
دریا دلان تسلیت....

باردیگر گوشهای از میهن، شاهد جانفشانی تعدادی از فرزندان این آب وخاک شد. وطن ما شهدایی دیگر به پیشگاه خداوند و حضرت ولیعصر (روحیله الفداء) تقدیم نمود. دریادلان با خون پاک و مقدسشان آبهای گرم ونیلگون خلیج همیشه فارس را رنگین نمودند. در مورد کیفیت، علل ودلایل وقوع این حادثه تلخ قطعا کارشناسان نظامی بررسیهای دقیق فنی را انجام وگزارشات ضروری را به ملت تقدیم خواهند نمود. حدس و گمانهای برگرفته از شایعات فضای مجازی، قصههای خودساخته و من در آوردی و دروغهای پرداخته شده توسط دشمنان و دوستان سادهاندیش همه وهمه ممکن است مطالبی را پخش و تقویت کنند که باعث تضعیف روحیه عمومی
و لرزش ارکان اخلاقی و اقتصادی گردد. گاه ما ناخودآگاه عامل دشمن وبلندگوی بدخواهان میگردیم. یعنی با تکرار طوطی وار شایعات و دروغها جبهه دشمن را تقویت میکنیم. گاهی حوادثی ناشی از خطاهای انسانی در سطوح وابعاد مختلف اتفاق میافتند که احتمال وقوع یا تکرار حوادث مشابه در کشورهای دیگر وجود دارند اما در این آشفته بازار دشواری تفکیک راست ودروغ، دشمنان با تولید و تقویت شایعات سراسر دروغ سعی در بولد کردن این حادثه دارند.
در موضوع حادثه ناو ایرانی در مانورجنگی وشهادت تعدادی از دریادلان، موتورخانه شایعات دشمن به راه افتاد و انواع واقسام دروغهای ریز ودرشت تولید و درفضای مجازی پخش شد.
شرایط جامعه به شکلی بود که امکان تشییع وتقدیر شایسته از این شهدا مقدور نشد. اما این وضعیت از ارزش وجایگاه این شهدای گرانقدر کم نکرد. پاسداران مرزهای نیلگون خلیج همیشه فارس که سینههایی پاکتر وفراختر از دریای عمان دارند همواره پاسبان مرزهای آبی کشور بوده و از تقدیم جان خود در این راه ابایی ندارند. باید رسانههای نوشتاری وتصویری کشور با تشریح ویژگیها و بیان مشخصات این دریادلان، جوانان کشور را با این الگوهای رفتاری آشنا سازند. تسلیتی به وسعت دریاها و به عمق اقیانوسها تقدیم به پدران ومادران این سربازان رشید و تعزیت به همسران وفرزندان و وابستگان این شهدای بزرگوار. عرض تسلیت به فرماندهی معزز کل قوا که با شهادت این فرزندان برومند برایشان غمی مضاعف وارد شد. رسانهها به ویژهصدا وسیما که در اوج بحران کرونا مواجه با این مصیبت گردید باید برای چهلمین روز شهادت این عزیزان برنامههای شایسته تهیه وعرضه نماید تا شاید گوشه کوچکی از ایثار واخلاص این دریادلان به تصویر کشیده شود. نوجوانان وجوانان عرصه انقلاب اسلامی با بهره گیری از این الگوهای رفتاری، خود را آماده دفاع از حریم مقدس انقلاب اسلامی و ایران کنند. خانوادههای معزز وداغدار این سفید پوشان دریا دل ضمن پذیرفتن تسلیت ملت شریف با صبر و حوصله، پاسدار دستاوردهای فرزندان خود باشند. خداوند این عزیزان را باشهدای کربلا محشور بگرداند.

 

 آفتاب یزد 29 اردیبهشت

 

مشاور،روانشناس و آسیب شناس اجتماعی دکتر مجید ابهری

کانال تلگرام دکتر مجید ابهری
@drmajidabhari

توئیتر دکتر مجید ابهری :
https://twitter.com/drmajidabhari
سایت رسمی دکتر مجید ابهری :
http://majidabhari.ir

ویدئوهای دکتر مجید ابهری
مصاحبه های تصویری👈🏿
http://www.aparat.com/drmajidabhar

telegramtwiteraparat