menusearch
majidabhari.ir

تحليل دکتر مجيد ابهري بر رژیم‌های لاغری و تیغ جراحی برای رسیدن به شهرت!

جستجو
۱۳۹۸/۱/۱۸ یکشنبه
(1)
(0)
تحليل دکتر مجيد ابهري بر رژیم‌های لاغری و تیغ جراحی برای رسیدن به شهرت!
تحليل دکتر مجيد ابهري بر رژیم‌های لاغری و تیغ جراحی برای رسیدن به شهرت!
تحليل دکتر مجيد ابهري بر رژیم‌های لاغری و تیغ جراحی برای رسیدن به شهرت!
 
اخبارنوين: ️انتشار تصویر دختری ۱۹ ساله که گفته می‌شود از علاقمندان آنجلینا جولی، بازیگر معروف هالیوود بوده است و ماهها رژیم گرفته تا به وزن ۴۰ کیلوگرم برسد و اکنون پس از انجام ۵۰ جراحی پلاستیک درنهایت شبیه شخصیت کارتون عروس مرده شده است، بار دیگر موضوع گسترش تب لاغر شدن و زیبا شدن در ایران را بر سر زبانها انداخته است.
 
️اگرچه هیچ مدرکی دال بر صحت ادعاهای این دختر جوان دیده نشده است و برخی بر این اعتقاد هستند که انتشار تصاویر عجیبی از او در شبکه اینستاگرام صرفا بهانه‌ای برای جذب فالوور (تا کنون بیش از ۳۴۲ هزار فالوور) و احتمالا در آینده استفاده تبلیغاتی از این فرصت است، اما این موضوع بار دیگر زنگ خطر «تب زیباشدن در ایران» را به صدا در آورده است.
 
️وسواس زیبایی، جراحی‌های زیبایی را در ایران به یک صنعت درآمدزا تبدیل کرده است. امری که باعث شده علاوه بر گروه بزرگی از جامعه پزشکان فعال در رشته جراحی گوش و حلق و بینی و جراحان پلاستیک، حتی پزشکان عمومی نیز وارد این حوزه شوند و داعیۀ مهارت در انجام این دست از جراحی‌ها را داشته باشند. بگونه‌ای که به گزارش خبرآنلاین و بنا بر اعلام کمال سید‌فروتن رییس انجمن جراحان پلاستیک ایران، تعداد بالایی از جراحی‌های پلاستیک در ایران، توسط ۷ هزار پزشک بدون مجوز انجام می شود.
 
️وسواس در زیبایی فیزیکی در حالی در دهه اخیر در میان زنان و مردان ایران رایج شده است که ایران انقلابی بشدت بر تعالی ارزش‌های معنوی تاکید داشته است.
 
️اکنون در ایران تغییر شکل بینی، پروتز سینه، لیپوساکشن، کشیدن پوست، بزرگ کردن لب، گونه سازی و تزریق ژل و چربی برای صاف کردن پوست صورت بسیار رایج است و سن متقاضان عمل‌های جراحی به ۱۴ سال کاهش پیدا کرده است. عمده این متقاضیان امیدوارند با تغییر بینی و گونه و لب و دیگر اعضای بدن و درنهایت دست یافتن به «چهره‌ای عروسکی» خود را به ستارگان هالیوود نزدیکتر کنند.
 
دکتر مجید ابهری استاد دانشگاه و متخصص علوم رفتاری در گفتگو با وبسایت سلامت نیوز، با اشاره به اینکه بنا بر تحقیقات۶۵ درصد جراحیهای زیبایی غیرضروری است، می گوید: «از نگاه رفتاری توهم "خودزشت پنداری" و نقش دوستان در یادآوری نیاز جراحی عوامل اصلی مراجعه برای جراحی زیبایی است و امروز در کشور ما جراحی بینی یک امتیاز اجتماعی محسوب می شود که در میان زنان و مردان تقریبا به اندازه مساوی رسیده بطوریکه حتی کسانی که قادر به انجام اینگونه جراحیها نیستند با چسباندن چسبهای مخصوص تظاهر به آن می کنند.»
 
دکتر مجید ابهری با توجه به روند صعودی گسترش فرهنگ جراحی‌های زیبایی ، تعداد اینگونه جراحی‌ها را در ایران ۷ برابر اروپا اعلام می کند که ۹۰ درصد این جراحی‌ها نیز مربوط به جراحی بینی است.
 
️تقاضای بالا برای این نوع جراحی ها، بازار تبلیغات مرتبط را نیز بسیار گرم کرده است و بر این اساس، شاهد اگهی‌های متعدد در نشریات ایرانی و رسانه‌های صوتی و تصویری خارج از ایران و افزایش بیش از پیش بخش‌های جراحی پلاستیک در بیمارستانها و درمانگاههای ایران هستیم.
 
️این اشتیاق به تیغ جراحی در حالی در این کشور وجود دارد که پرداخت هزینه‌های سنگین جراحی زیبایی، با توجه به نرخ بالای تورم در این کشور برای همگان ممکن نیست و این هزینه‌ها تحت پوشش بیمه نیز قرار نمی گیرد.

کانال تلگرام دکتر مجید ابهری
@drmajidabhari

توئیتر دکتر مجید ابهری :
https://twitter.com/drmajidabhari
سایت رسمی دکتر مجید ابهری :
http://majidabhari.ir

ویدئوهای دکتر مجید ابهری
مصاحبه های تصویری👈🏿
http://www.aparat.com/drmajidabhari