menusearch
majidabhari.ir

برخورد قانونی با شایعه‌سازان کرونا

جستجو
۱۳۹۸/۱۲/۲۳ جمعه
(7)
(0)
برخورد قانونی با شایعه‌سازان کرونا
برخورد قانونی با شایعه‌سازان کرونا

ترس زمانی مفید است که باعث پیشگیری از این بیماری و موجب مراقبت‌های بهداشتی شود، ولی ترس بیهوده که باعث ایجاد اضطراب در خود و دیگران شود، نه تنها تاثیر مثبتی ندارد بلکه باعث ایجاد بستر مناسب در ابتلا به بیماری می‌شود.

ترساندن مردم فایده‌ای ندارد و افراد باید به وظایف اجتماعی خود آشنا باشند زیرا ایجاد ترس و دلهره بی مورد آثار منفی در جامعه می‌گذارد.

در کشورهای دیگر مثل چین، سوئیس و آلمان وقتی دولت از مردم می‌خواهد که به طور داوطلبانه وضعیت قرنطینه را بپذیرند کسی از خانه خود خارج نمی‌شود ولی در کشور ما با تعطیلی مدارس برای اجرای قرنطینه خود خواسته متاسفانه عده‌ای مسافرت در پیش می‌گیرند که این اقدام ناشی از مسئولیت ناپذیری و نداشتن روحیه اجتماعی در فرهنگ عمومی مردم است.

با اجرای برخورد قانونی با منتشرکنندگان شایعات در شبکه‌های اجتماعی از بروز شایعات و اخبار کذب در خصوص کرونا جلوگیری کنند؛ هم اکنون در برخی کشورها مثل ترکیه و پاکستان اگر کسی اخبار دروغ و آمار غلط را در فضای مجازی منتشر کند، مجرم شناخته شده و مجازات می‌شود اما در کشور ما هر کسی در فضای مجازی هر متن و خبری می‌خواهد منتشر می‌کند و هیچ نهاد و ارگانی دولتی نیز با چنین افرادی برخورد نمی‌کند.

 

مشاور،روانشناس و آسیب شناس اجتماعی دکتر مجید ابهری

کانال تلگرام دکتر مجید ابهری
@drmajidabhari

توئیتر دکتر مجید ابهری :
https://twitter.com/drmajidabhari
سایت رسمی دکتر مجید ابهری :
http://majidabhari.ir

ویدئوهای دکتر مجید ابهری
مصاحبه های تصویری👈🏿
http://www.aparat.com/drmajidabhar

telegramtwiteraparat